Jump to content

Въпрос относно wlan при лаптоп

technomen

Recommended Posts

Здравейте значи въпроса е следния на единия ми лаптоп нещо слота в който се включва картата явно прави парчета и не сработва пробвано с какви ли не карти и не иска идеята ми е да сваля картата която в момента е включена (за да се освободи място), юсб буксите са на няколко сантиметра от въпросната карта (слот).Имам няколко тп-линка да разглобя един и да го запоя с кабелчета директно за платката на лаптопа и самото адаптерче да седи на мястото на вградената карта и от тука ми идва и съответно въпроса... кой кабел какъв е, обозначени са с (AUX) и (MAIN) предполагам main е антената а другия какъв е, кой от двата да запоя на юсб адаптера за да ползва вградената антена в лаптопа.... лаптопа не е гаранционен и за това ги мисля тея истории а до сега е работил с юсб адаптер включен отвън но на няколко пъти го закачам по сериозно при пренасяне и за това мисля този вариант... мерси предварително

• Administrator

Единия е за вход другия за изход т.е. RX/TX с цел приемане на по чист сигнал.

И определено и платката на тп-линк-а ще трябва да модифицираш, виж с драйвера не знам как ще стане

а и ще загубиш usb порта

виж дали дъното е с вариант за за блутут/3G модем и ако нямаш такъв ползвай неговите конектори

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Аз юсб съм го прежалил, драйверите си вървят, нямаа БТ и 3Г тп-линка вечее го "тунинговах" само антените му останаха само едната ли да закача или да мъча някак си двете (трудно)... той тп-линка има конектор за външна антена който отпоих и на негово място ще запоя някоя от антенките

• Administrator

точно в драйвера е работата за двете антени иначе ще работи само с едната

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Запоих му само (main) и работи прилично през две стени тухлени (през коридор) лови рутера на excellent и за сега се държи прилично  :)

• Administrator

Запоих му само (main) и работи прилично през две стени тухлени (през коридор) лови рутера на excellent и за сега се държи прилично  :)

мисля двете антени са с различни поляризации , ползваш тази която бачка при теб най-добре.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

мисля двете антени са с различни поляризации , ползваш тази която бачка при теб най-добре.

Ахаа това не го знаех еми ще пробвам утре в светлото  :)