Jump to content

UBNT UniFi 802.11n MIMO Access Point


danielskiii

Recommended Posts

някой колега тества ли вече новите ап-та на убнт 

UniFi 802.11n MIMO Access Point

гледам че вече ги има на бг-пазара

http://www.wispbg.com/unifi-80211n-mimo-access-point-p-177.html?osCsid=761935e4de353caec103d7683d5384d7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги тествах набързо тия унуфрита  ;)

За идеята, с която са направени и за цената си са перфектни.

Сигнала е отличен и факта, че работи на b/g/n едновременно също радва.

Хотспот / Портала за гости също е интересен, още повече, че Юбикуити работят по усъвършенстването му.

Преминаването от едно АП към друго става неусетно.

В "истински Mesh/WDS" и Layer-3 унуфритата ще заработят едва когато Джери от UBNT изпълни обещанието си това да бъде възможно в следващия випуск на софтуера.

Ако бяха сложили малко по-голям LED пръстен, устройството би могло да се използва като енергоспестяваща лампа, но на този етап става само за приятна нощна светлинка, колкото да не се спънеш като ходиш до WC-то. С натискането на бутона locate в софтуера пък можеш да си правиш дискотека или да намигнеш на съседката, която е впила чело във фейсбука и не възприема звукови сигнали. С малко ssh команди (а в следващия випуск съвсем интуитивно) можеш да изгасиш сигналната система завинаги  ;D

Аз лично нямам търпение да чакам разни софтуерни рилийзи, така че почвам да ги нареждам като коледни лампички по коридорите, пък каквото сабя покаже! Поне няма да имам евентуални проблеми с трафика...

Много от възможностите все още не съм ги пробвал, така че ако имате някакви идеи и аз се окажа достатъчно умел (умен и смел) да ги изтествам, моля споделете...или си купете  ;D

Ето ви един скрийншот:

unifi_shot.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kmor добре дошъл във форума. Би ли споделил повече Хотспота и къде има писано, че нещо тук ми отбягва като информация.. Не виждам в pdf-а  колко му е CPU то и рама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Диджей,

Добре заварили!

Схемата изглежда максимално опростена за момента, но от убнт обещават да поработят усилено над тази опция.

Ето ти 2 скрийншота:

unifi_guest_portal_01.jpg

unifi_guest_portal_02.jpg

Сега съм на гости, утре ще си поиграя и ще ти пратя повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре колега а като обхват пробвал ли си колко покрива и става ли за външен монтаж малко снимки на устроиството ако може  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно процесора и рама:

AR7240 @400Mhz

AR9287 Wireless Chip

64MB ram

8 MB Flash

Източник: http://ubnt.com/forum/forumdisplay.php?f=48

PcTuninG, на теб ти пратих вчера ЛС, ако изобщо системата работи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе 3 нива надолу в къща - през 2 бетонени плочи и 1-2 тухлени стени най-слабия сигнал беше -2.5, при който на 2.4 Ghz (n) с лаптопа се връзвам на 19 мбита (сносен сигнал имах и на телефона - Nokia 5800 b/g). 70 м по тротоара (ъгъл ~15 градуса) през една бетонена и една тухлена стена сигнала на "n/g" беше 15%. предстои да тествам в панелката тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя система за ЛС ли ? Че би трябвало да работи ;) ..

То се предполага че тоя HOTSPOT няма да е защитен със сертификат.. ? Има ли начин да се едитва web страничката ;D

"и става ли за външен монтаж" . . ..

- май не поне като гледам картинките е предимно за монтаж на стена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Promotional URL съм тествал - изглежда е за да си сложиш рекламна страница, към която редиректва само на първия HTTP REQUEST... после сърфираш на воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PcTuninG, на теб ти пратих вчера ЛС, ако изобщо системата работи!

Работи си само дето мойта пощенска кутия е фулл  ;D няма ли начин да се увеличи ?¤ DJ69 ¤

но нека се върнем по темата бях писал тема за wi-fi във заведение маи това е добро решение за тази цел и като дизайн няма да има нужда да се крие а направо на стената  ;) както е  споменал колегата . 

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, работи си предоволно и като самостоятелна бойна единица. 11-ти ден ползвам 1 уни за рутер у нас и съм го забравил  ;) UBNT му дават 100+ закачени клиента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най много 10 -15 абоната при тия скорости който пуснаме но все пак добра си е играчката ще я пробвам и аз за офиса ми  ;D за блокове също май ще е подходяша  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия UniFi-та са направо ненормални за блокове. С 4 бр закачих 14 апартамента и още 2-ма в къщи,които са от 1-ната страна на блока. Определено UBNT са вдигнали додста стандарта с който всички други ще започнат да се съобразяват !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия UniFi-та са направо ненормални за блокове. С 4 бр закачих 14 апартамента и още 2-ма в къщи,които са от 1-ната страна на блока. Определено UBNT са вдигнали додста стандарта с който всички други ще започнат да се съобразяват !

Т.е. си покрил 14 апартамента или блока е по голям?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.