Jump to content
  • 0

Проблем с бордове...


Nedelin

Въпрос

Здравейте,

Преди време бях зимал един борд RB133 с версия 2.9.50 и лиценз 4. Прома му беше бриджването на WiFi и Ethernet. Правя му бриджа обаче не пропуска нищо през него и така и неможах да го подкарам. Онзи ден взех RB411 с версия 3.10 и лиценз 3. При него се случва абсолютно въщатата работа. От какво може да е това. Настроики правя както трябва, сигурен съм, защатото съм правил бриджове с кракната версия 2.9.27. Нямам си никаква идея от къде идва този проблем, при положение че и няма нито натове, нито маскиране някакво, нито нищо.

Ако можете да помогнете по въпроса ще съм ви много благодарен.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Дай повече описание на настройките, или достъп ако може?

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първо качи последната версия 3.22 на борда :D качи на борда :D

После пейстни конфигурацията или дай достъп дам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами конфигурацията е дефаулт. През WinBox адвам нов бридж със стандартни настроики по бриджа. И след това добавям интерфейси към новия бридж пак с настроикте които МТ дава. Това е. Не мога да дам точна конфигурация или достъм защото аз самия вече нямам достъп до тях. Работят си пак но не са с бридж, а с НАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

wds pusnal li si na bridge?

wirelesa конектнат ли е към АП?

как рабираш че не прекарва трафик?( каква ти е постановката)

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля че не ме разбрахте. Бриджа е в самия микротик, между лан карта и Wireless. Иначе други бриджове няма. Wireless се закачат за АП-тата. Пускам пингове от ПЦ през МТ-ка към GW(Които е след wireless линка) - няма никои. Пускам пинг от МТ-ка към GW - върви(заначи wireless линка няма проблем).Общо взето много шашева работа.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбрах те, питах дали е активиран  WDS на бриджа който си създал?

Ако не е активиран точно това се получава, радиото ти се е закачило за АП(но ако избереш да пингваш от етхернет интерфейс сигурна няма да мине пинг), и затова можеш да го пингнеш от МТ.

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, wireless-a  на МТ-ка е в station mode и се закача за АП. Няма WDS и не само пинг няма, абсолутно никаква връзка няма след МТ-ка (интернет). А ми направи впечатлени при предния случаи с RB133-то че когато Wireless картата е на ap bridge mode(да излъчва) бриджа работеше и прекарваше всичко. Ако включа на station mode с WDS ще може ли да се закача на нормално АП без WDS и ще се оправи ли всичко?

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

чист Station mode  не работи в бридж . Такъв е самия стандарт. За да работи, по късно са добавили WDS .

без WDS няма да тръгне пинг.

Да, wireless-a  на МТ-ка е в station mode и се закача за АП. Няма WDS и не само пинг няма, абсолутно никаква връзка няма след МТ-ка (интернет). А ми направи впечатлени при предния случаи с RB133-то че когато Wireless картата е на ap bridge mode(да излъчва) бриджа работеше и прекарваше всичко. Ако включа на station mode с WDS ще може ли да се закача на нормално АП без WDS и ще се оправи ли всичко?

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доста от радиата бриджват wlan интерфейсите без да е от значение дали са statiоn, ap-bridge, wds-mode режим

Само при микротик има това изискване: зада работи в bridge режим е нужно те да с в режим: ap-bridge, bridge, wds

Не знам от какви съображения го правят но е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ами station mode не може да се бриджва, защото в тоя режим 802.11 протокола позволява само един МАК адрес на безжичен интерфейс.

При устройствата, които позволяват бриджване се правят "врътки" с маскиране на МАК адресите на ЛАН-а , през МАК-а на безжичната карта и често се получават проблеми. Ще забележите, че всичко от ЛАН-а зад клиентско у-во излиза с МАК-а на у-вото.

Проблема се решава най-чисто с WDS .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мхммм, значи заради това евтините AP-та в клиент мод правят MAC маскиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.