Jump to content

шесторен платков пач vs малка "калифорния"


Recommended Posts

  • Собственик

Днес получих доста интересни резултати . При реално тeстване на тези две антени , се получи един и същ резултат - до db , неприятната част, е че едната антена струва 80 лв , другата 20 :( . Сметнато на ум усилване и при двете антени - около 15 db

a2415-2.jpg

sunparl-24-19.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х-м, само информативно, а от другата страна каква бе антената.

И сигнала при другата страна какъв е бил, когато си правил тестовете с едната и с другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

От другата страна - секторна 120 градуса , от елкостар.

Сигнал -80 db на микротика , към антените беше закачено едно и също устройство - някакво китайско с RTL чип. Съгласно неговата статистика - сила на сигнала - 20 ( предполагам проценти).

Всъщност, ако  пигтейла + конектори+кабел до облъчвателя за малката калифорния има загуби около 4 db ( виждат ми се много тия 4 db) , резултатите са разбираеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тази от 20 включва ли монтажни елементи и кабел ?

защото тази от 80 нещо грозна изглежда.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Да де, тя е 19 , поне така пише , въпроса е че ми се губят 4 db .

Може да се дължи на загуби в кабел/пигтейл най-вероятно.

От големите sunparl сме много доволни :) , но според мен е ценово неефективно да се купуват от малките . По добре шесторен пач в кутията на АП-то . Резултата е еднакъв, или приблизително еднакъв с -1, -2 db разлика.

Той колегата я беше поръчал по-погрешка шемета му с шемет.

Между другото днес и намерихме приложение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Да де, тя е 19 , поне така пише , въпроса е че ми се губят 4 db .

Може да се дължи на загуби в кабел/пигтейл най-вероятно.

От големите sunparl сме много доволни :) , но според мен е ценово неефективно да се купуват от малките . По добре шесторен пач в кутията на АП-то . Резултата е еднакъв, или приблизително еднакъв с -1, -2 db разлика.

Той колегата я беше поръчал по-погрешка шемета му с шемет.

Между другото днес и намерихме приложение :)

мда самия аз то колегата тряше го снима аз в работа а колега

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз "калифорнията" не съм я пробвал конкретно тази но 6 торния пач имам 10 тина бройки на цената която е в сайта + 2 лева за кабелчето и пигтаила.Резултати... със 100мв АП с китайски чип на 500 метра и повече при пряка видимост с някой др дърво от време на време.. ходех с лаптопа за клиент с Интел 3945абг.Не съм мерил децибели и т.н. но торенти те варвяха от 1,5-2,6 мегабайта!Което мен за цената си ме устройва идялно.Нямаше загуба на пакети а пача стоеше с тиксо хванат на пвц дограмата зад 2ино К стъкло.Какво повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, решетките, било то за 5гхз или за 2.4 силата им идва, ако има вятър...иначе не виждам смисъл да се слагат. При тях има още нещо неприятно, което ги мори - мокър сняг! При такива условия няма работеща решетка или, ако има, то "работи" само ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Не съм специалист с китап, но е нормално антена с 30 Front-To-Back да има такива особености. Все пак, тези антени не са за релейки, където стойността е >50. Коя антена се държи по различен начин, независимо, дали е пач, плътна, кръгла и т.н ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само мокрият сняг ги мори , а и в зашумена среда наи-вече ако е открита решетката от кам гърба.

Значи съм си мислел правилно като гледам да ги завирам така при монтажа, че само от предната страна да има видимост към другата точка, а от зад и страни(по възможност) да е закътано от стена или някаква по-масивна преграда..А няколко човека ми се смееха и ме мислеха за побъркан  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.... добрата практика от 6г насам ми е да обикалям първо шапката на някои висок блок, та само в краен случай да дигам по някоя стойка да се пери в средата и да я "бие" от всякъде :) Все пак, доколкото съм запознат е добре да има достатъчно свободно пространство/празно/ около антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.... добрата практика от 6г насам ми е да обикалям първо шапката на някои висок блок, та само в краен случай да дигам по някоя стойка да се пери в средата и да я "бие" от всякъде :) Все пак, доколкото съм запознат е добре да има достатъчно свободно пространство/празно/ около антената.

Според дебелите книги около антената трябва да имаш свободно пространство което да е минимум 2 х ламбда, за 2,4 GHz това е минимум 26 см.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз явно не се изразих много правилно...Нямах предвит да зидам блокчета около нея и да и правя къщичка :D просто да не е както каза stormmaker да не я бие и да стърчи мн мн ако не се налага разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.