Jump to content

достъп до кулите на VIVACOM


Anatoli

Recommended Posts

Здрасти на всички, имам едно питане, какво трябва да направя за да си сложа антените на  някоя кула на БТК интересуват ме основно каква е цената ,и нещо да помоля спамарите да се въздържат от коментари ,имам конкретен въпрос очаквам конкретен отговор :) 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни запитване първо към тях дали изобщо ще ти позволят ( историята помни и такива случаи когато не са се съгласявали ) . След което трябва да ти се изготви проект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vivacom.bg/FileHandler.ashx?section=aboutus&filelocid=130&location=general_conditions_articles&lang=bg-BG&isOffline=False разгледайте това тея са кожодери от където и да го погледнеш

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vivacom.bg/FileHandler.ashx?section=aboutus&filelocid=130&location=general_conditions_articles&lang=bg-BG&isOffline=False разгледайте това тея са кожодери от където и да го погледнеш

Тези са ужасни!!! Сигурно ще вземат пари дори и да пръдне човек в сървърното им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни запитване първо към тях дали изобщо ще ти позволят ( историята помни и такива случаи когато не са се съгласявали ) . След което трябва да ти се изготви проект...

Кой трябва да го изготви този проект  ,общината ли или някоя организация на която неизнам името 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти на всички, имам едно питане, какво трябва да направя за да си сложа антените на  някоя кула на БТК интересуват ме основно каква е цената ,и нещо да помоля спамарите да се въздържат от коментари ,имам конкретен въпрос очаквам конкретен отговор ;D

1. Кулите от известно време не са на Виваком.  Продадоха ги на някакви Австриици доколкото помня и накрая ги върнаха пак държавни. Интерсното е, че все още фактурите за колокиране се пращат от Виваком.

2. Тези които отговарят за кулите са НУРТС. Офисите им са на старата телевизионна кула в София.

3. Цените на антена (по не толкова актуална информация) са около 120 лева без ДДС.

4. Знам и че промениха цените за колокиране, като сложиха яки цени на кубик пространство.

Така че, ако искаш да слагаш антени - обърни се към Национално Управление Радио и Телевизионни Системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Кулите от известно време не са на Виваком.  Продадоха ги на някакви Австриици доколкото помня и накрая ги върнаха пак държавни. Интерсното е, че все още фактурите за колокиране се пращат от Виваком.

2. Тези които отговарят за кулите са НУРТС. Офисите им са на старата телевизионна кула в София.

3. Цените на антена (по не толкова актуална информация) са около 120 лева без ДДС.

4. Знам и че промениха цените за колокиране, като сложиха яки цени на кубик пространство.

Така че, ако искаш да слагаш антени - обърни се към Национално Управление Радио и Телевизионни Системи.

Така е, защото vivacom все още има дял в НУРТС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Анатоли,

аз съм монтирал на кулите на БТК антени и като цяло първо се прави пручване дали се вижда дадената точка която гониш, след това се качваш на самата кула и оглеждаш къде може да бъде монтирана твоята антена има малко место защото е пренаселено от антени. След което си правиш проект какво ще монтираш как ще се захване за тяхната конструкция взема се документация за кулата за проекта ти от какво са изработени профилите арамутите на кулата и на тази база ти прави правоспособен проектант проекта ако искаш ми пиши ще ти дам координатите на хората с които аз съм говорил. Но първо ако питаш мен проучи как стои въпроса да си наемиш наземен пренос. Цените на монтаж е скъп и в един момент не излиза рентабилно.

поздрави

skype: jasen_cit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които дадоха идеи и предложения, наистина много полезен форум  ,а относно кулите ,отказах се поне за момента а кои знае можеби след година две  може и да се пробвам ;D 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Колеги, малко да поразбутам една стара тема. Някой би ли споделил актуална информация. Писах им но вече трета седмица чакам отговор.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Виваком са вече кулите, но реално минаваш през НУРТС - те обслужват кулите. Писмата ги адресираш до sat@vivacom.bg.
Общо взето и двете трябва да са съгласни за да монтираш нещо - едните за физическия монтаж, другите по-скоро за конкуренция (Виваком) отколкото за самия монтаж.
При нас проучвах, все още се колебая дали да монтирам понеже тарифират за всяко едно нещо което се прави там (наем за антена, наем за аненна мачта (която сам си правиш и монтираш), наем за помещение вътре за техника и прочие). Отделно, че за достъп до повечето им обекти е нужно доста сериозно проходимо МПС - т.е. влезеш ли в този филм трябва да се снабдиш с такова за да си обслужваш техниката.
Имай в предвид, че трябва да си изработиш къстъм стойки за каквото и да слагаш по кулата.
Най-тънкия вариант е да ползваш нещо, което може директно да се монтира на кулата им (с модифицирана стойка) и да си пуснеш само ток от вътре (без да монтаж на шкафове и прочие и без комутатори вътре).
Цените за монтаж се определят от това каква категория е обекта, на който ще монтираш (I/II/III), за 3-ти клас кули цената за антена до 60 см е 60 лв. без ДДС (до 60 см е и едно NSM5 да сложиш).
Аз лично си мисля за алтернативи - с малко измервания успях да зачеркна една от 2-те кули с алтернативна точка, които исках да им ползвам, сега мисля как да избегна изцяло техните съоръжения.

  • Благодаря 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, ще изчакам да получа някакъв отговор но по-рентабилно е да се изгради нова кула като гледам. При положение, че имаме интерес за над 10антени от които някой ще са 1,2м - 1,4м. А щом ще решават един вид дали ще им пречим или не - не благодаря. То по тази логика в един момент ако им вземеш клиентите може да те махнат от кулата?! Там има и на другите два мобилни оператора ще питам и тях. Ако не ще се строи нова.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.