Jump to content

Фотоапарат,но какъв да бъде ?


Влади

Recommended Posts

  • Собственик

Здравейте ,сега съм на дилемата какъв фотоапарат да си купя около боксинг дей във UK.

За сега съм се спрял на този Canon Sx30is защото:

Има HD Full ,Приличен Zoom,спрямо цена марка и опции и човека във магазина ( pcworld.co.uk ) ми го препоръча поради някаква нова технология за бързо фокусиране и оптиката му била бърза някаква. А аз искам да си взема апарат за любителски снимки ,като за мойте предпочитания разбирам това за такъв ,тези малките джобните не ми вдъхват доверие за любителски фотоапарат особено вечер

Нека темата бъде за обсъждане на такива дилеми :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Влади

    9

  • gbdesign

    7

  • 111111

    6

  • Велин

    2

  • Администратор

освен другите екстри , подвижния дисплей си е добра екстра, и аз съм фен на канон преди 2-3 години си взех Powershot A610 и до ден днешен ми върши добра работа

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

освен другите екстри , подвижния дисплей си е добра екстра, и аз съм фен на канон преди 2-3 години си взех Powershot A610 и до ден днешен ми върши добра работа

Е че аз от теб го видях това ,на форумната среща много се изкефих и затова сега се оглеждам за такъв като твоя дисплей ,и човека във магазина каза ,че това е много удобно когато го повдигнеш апарата да снимаш или да не се навеждаш просто си въртиш дисплея ,но за фотоапарат аз мисля ,че Canon е истината ,последно време гледам хората купуват Panasonic ,Samsung но аз предпочитам Canon първо защото се занимават само със това и то вече доста дълго време ,все трябва да са се научили да правят фотоапарати :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канон са хубави фотоапарати но все имат нещо недоизмислено а и силата им е в DSLR-ите.

Аз бих ти препоръчал Никон, щом си се насочил към хай-енд сапунерка или пък Olympus, на чието качество всички завиждат... също и Pentax е отличен избор.

1. Nikon Coolpix L110

2. Nikon Coolpix P100

3. Olympus SP-600 UZ

4. Olympus SP-800 UZ

5. Pentax Optio X70

6. Pentax Optio X90

Не взимай Сони, Самсунг или дори Панасоник, че изделията са им пълни с гафове, недомислици и фабрични дефекти.

Моят съвет обаче е да премислиш пак, дали искаш фотоапарат точно в този клас. Според мен има 2 основни вида фотоапарати... Едните са удобни за носене но правят кофти снимки, другите пък правят хубави снимки но са неудобни за носене. В избраният от теб клас се съчетават недостатъците на двата вида....хем не прави хубави снимки, хем не е удобен за носене. На твое място бих си купил или най-нисък клас DSLR или някоя хубава и лъскава сапунерка. DSLR-ите имат съществен недостатък...колкото повече снимаш с такъв, толкова повече ти се иска да си купиш светкавица, обективи и т.н., все неща дето не са никак евтини. И мен ме сърбят ръцете напоследък за един  Никон с прикачен материал, ама още се шугавя и си снимам с Олимпуса че сватбите, календари брошури, билбордове и т.н. тази година са по-малко от наполовина, а фотоапаратите си запазиха цените. :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Канон са хубави фотоапарати но все имат нещо недоизмислено а и силата им е в DSLR-ите.

Аз бих ти препоръчал Никон, щом си се насочил към хай-енд сапунерка или пък Olympus, на чието качество всички завиждат... също и Pentax е отличен избор.

1. Nikon Coolpix L110

2. Nikon Coolpix P100

3. Olympus SP-600 UZ

4. Olympus SP-800 UZ

5. Pentax Optio X70

6. Pentax Optio X90

Не взимай Сони, Самсунг или дори Панасоник, че изделията са им пълни с гафове, недомислици и фабрични дефекти.

Моят съвет обаче е да премислиш пак, дали искаш фотоапарат точно в този клас. Според мен има 2 основни вида фотоапарати... Едните са удобни за носене но правят кофти снимки, другите пък правят хубави снимки но са неудобни за носене. В избраният от теб клас се съчетават недостатъците на двата вида....хем не прави хубави снимки, хем не е удобен за носене. На твое място бих си купил или най-нисък клас DSLR или някоя хубава и лъскава сапунерка. DSLR-ите имат съществен недостатък...колкото повече снимаш с такъв, толкова повече ти се иска да си купиш светкавица, обективи и т.н., все неща дето не са никак евтини. И мен ме сърбят ръцете напоследък за един  Никон с прикачен материал, ама още се шугавя и си снимам с Олимпуса че сватбите, календари брошури, билбордове и т.н. тази година са по-малко от наполовина, а фотоапаратите си запазиха цените. :-\

Честно да ти кажа доста съм объркан ,защото изчетох доста мнения ,но за това че във този модел съчетавам и от двете съм съгласен и да все още се чудя дали да е това или DSLR-а но пак си оставам на мнението ,че това ще направи по добра снимка от DSLR-a

Ти от моделите който си посочил кой би си закупил ?

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е сапунерка, бих си взел нещо компактно, с добро качество, примерно това или това.

Aко пък ще е DSLR, като за стартов комплект и това става.

Не бих си взел обаче сапунерка с форма на DSLR, защото има повече недостатъци, от колкото предимства. Естествено и в това правило има изключения, но те пък са неоправдано скъпи...примерно този или този.

Разрови се в темите на Фото-форум за второ мнение, ако ти се чете. Разликите между фотоапаратите в един ценови клас обаче са повече маркетингови, от колкото реални.

Ако все-пак си решил да е т.н. хай-енд сапунерка, то който и от моделите, дето съм ти постнал да вземеш, ще останеш доволен. Мен повече ме касае профи клас фотоапарат и въпреки че съм хард-фен на Олимпус, се замислям за смяна на системата с Никон, заради по-добрата светлочувствителност и по-точното мерене, което пък се отплаща в по-малко вложено време в обработката на RAW файловете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нали все пак му трябва за любителски снимки, и аз ако си взимам бих се колебал между канон и никон в такъв клас едва ли разликата в матриците ще е толкова значителна за двете марки, ако има възможност нека щракне по една снимка в някой магазин ;) и да сравни .. но определено аз съм леко пристрастен към подвижния дисплей.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Заплюл съм си един Nikon D3100 със стандартната 18-105mm VR оптика

Но голямата малоумна работа в Италия е че само онлайн може да се купи магазини няма

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа с тези безумни данъци в ЕС, търговците се чудят как да си продават стоката. Пак добре че не си в Англия че там цените са като в САЩ, само че в лири. Ако имаш път към България или някое твое другарче, със сигурност ще ти се хване по-изгодно. Пък и от Амперел са много коректни. А по въпроса за "стандартната"  оптика...много е тъмна. Имаше добри комплекти със светли обективи на Сигма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Добре и мен ми хареса този Nikon D3100 ,намерих го тук

Сега остава дилемата кой от двата да избера ,тоест разликата във цените между двата апарата Canon SX30IS и Nikon D3100 не е някаква фрапираща.

Предполагам ако си взема базовият пакет без да го upgrade-вам със допълнителни обективи и т.н. пак ще си прави хубави снимки

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между DSLR и сапунерка е огромна. С китовият обектив на Никон-а, проблем е фокусирането при ниска осветеност, въпреки че въпросният модел май имаше някакъв фокус асистент /светодиод/. Също така DOF-а на тъмните обективи е голям, което те лишава до някаква степен от удоволствието да "размажеш" /боке/ задният план на снимката. Сравнено обаче със сапунерката предимставата са: много по-голяма матрица, с което се постига нисък шум при слаба осветеност, по-добра динамика и цветопредаване и детайлност на изображението, по малък DOF, много по-бързо и точно фокусиране, както и минимално време за направа на снимка /висока оперативност/. Възможност в бъдеще да сложиш и друг по-добър обектив или такъв с различно фокусно разстояние. Оптически визьор и т.н. До сега не съм виждал сапунерка, която да има наистина използваем ултра-зум, който може да се счита за единствено предимство, между двата комплекта....отделно при ФР 800 мм да снимаш без статив и дистанционен спусък си е на ръба на невъзможното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

D3ххх серията имат червен светодиод за фокус в мрак до 3 метра

модела D3100 e полу-професионален има 14 точков автофокус и разпознава до 35 лица в композиция

има си всичко което има про версията D3xxx

прави видео до 1080 привсе че 720 е пре достатъчно

прави и RAW (NEF)  за ползващите пост обработка

и може да прави снимки докато се снима видео

определено трябва да се направят около 200-300 кадъра за да се свикне с някой тънки контроли

въпреки че в авто режим нещата също изглеждат супер

а и тялото е много удобно на захват

http://photo-forum.net/ebook/start.htm на начинаещи с DSLR

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........................

1. Nikon Coolpix L110

2. Nikon Coolpix P100

3. Olympus SP-600 UZ

4. Olympus SP-800 UZ

5. Pentax Optio X70

6. Pentax Optio X90

Не взимай Сони, Самсунг или дори Панасоник, че изделията са им пълни с гафове, недомислици и фабрични дефекти.....

На пълно подкрепям макар че имам едно облъскано Sony което намерих на плажа и снима ама не правя особена разлика от GSM ската камера ;) Аз лично залагам на марките от 1 до 4 :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включа и аз с едно мнение..според мен трябва да се помисли кой и какво ще снима....защото ако се снима на автоматичен режим ултразума по добре се справя.....дслр си иска да се разбира от снимане...да се съобразяваш с светлосила на обектива да преценяш скорости бленди....и ако не си задобрял става мъка...и крайния резултат-лоши снимки, а и видеото на д3100 е по лошо от sx20 например...има желе ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

да се включа и аз с едно мнение..според мен трябва да се помисли кой и какво ще снима....защото ако се снима на автоматичен режим ултразума по добре се справя.....дслр си иска да се разбира от снимане...да се съобразяваш с светлосила на обектива да преценяш скорости бленди....и ако не си задобрял става мъка...и крайния резултат-лоши снимки, а и видеото на д3100 е по лошо от sx20 например...има желе ефект

Цял ден мисля на това ,и май ще си взема канона някак си ми се вижда по като за човек като мен който не им разбира и едва ли ще седна да правя професионални снимки ,искам примерно както другият месец съм запланувал да ходя до париш да си на снимам любителски снимки ,ма пък ако снимаш и на двата апарата на auto пак D3100 тря да направи по добра снимка от canon-а но пък дали аз ще забележа разликата между двата

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.