Jump to content

Въпрос за CWDM Мултиплексори или по-точно MUX/DEMUX.


baftyrnik

Recommended Posts

Имам едно питане. Някой ползвал ли е CWDM Мултиплексори или по-точно MUX/DEMUX технология.

Идеята ми е проста, дали мога да модулирам TV(1310nm) и NET(1550nm) по едно влакно и да ги изведа до друга точка със съответното оборудване.Цената доколкото виждам е сравнително приемлива, но има ли някакви по специфични изисквания, и как работи като цяло схемата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

еми дай по - подробно инфо къде ги видя тези мултиплексори, в инфото трябва да е описано какви сигнали могат да мултиплексират, все пак сигнала от кабелна тв е широколентов и доста зависим от загубите в кабела.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на KST-Plus и Ланком. Там има доста модулатори и искам да знам някой занимавал ли се е въобще с такова нещо. За TV сигнала по-принцип ти трябва читаво трасе, а да не говориме за този тип устоиства(CWDM и DWDM). Там знам, че всеки проблем по трасето води до загуби понеже се работи на много канли.Имам познания как работи DWDM, но при трасе което се е ползвало само за нет и пренос на 15-20GB по G655 оптика, като се пуска по 1GB на канал мисля.

Няко можели да ми каже дали е правил модулиране на Net и TV и с какво оборудване точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пренасянето на ТВ и нет по едно влакно не е проблем проблема е в дължините които се ползват за нет и ТВ.

За да стане тази работа, която искаш ти трябват медиа конвертори за едно влакно които не използват една от двете дължини като например 1310 и 1550. т.е. трябва ти медиа която та ползва примерно 1310 и 1490 за нета и 1550 за ТВ.

За съжаление не съм намирал на БГ пазара такъв медиа конвертор. Единствената технология за която знам е PON-a тогава се ползва за ТВ 1550. При този случай се ползват WDM модули които са 2 входа/изхода и един вход/изход съответно един вход/изход за двете дължини 1310 и 1490, един вход/изход за 1550 и един вход/изход за трите дължини заедно 1310, 1490 и 1550. Тези WDM модули, доколкото знам ги предлагат колегите от KST-plus, за повече инфо се обърни към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

В digitalsol има SFP-та с изместена дължина по едно влакно (~150$)

При mux/demux имаш към 5db загуба и ще ти трябва здрав усилвател/трансмитер ако мислиш ТВ-то да е на голямо разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

На мен ми трябва 2 x 10 Gbps на ~15  километра със SFP+ . Дайте моля линкове към такова оборудване. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С призми както им казва ме има до колкото знам в кст .Имат си загуби пасивните cwdm 

.сравнително евтините са за 4 сигнала.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дали ще може със OADM модули , на входа (common port) BiDi сигнал, на Add - tx от "цветно" SFP+ на drop - rx, от другата страна по същия начин !?!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. NetworkPro,

Не знам какво още го мислиш? Пасивните мултиплексори са една призма вътре - тя може да разделя и събира само. Не може да генерира нов лазерен лъч на нова дължина на вълната.

От това следва, че ако искаш пасивен CWDM MUX ти са нужни модули с различни (изместени обикновено 20nm) дължини на вълната. Разлика между SFP и SFP+ за тях няма, но все пак е добре производителя да е написал, че се поддържа.

Активните CWDM MUX-ове са с хубави цени от по 5к+$ и нагоре и може всичко, което си искаш (ако са модулни - със смяна на модулите).

 

CWDM+TV

CWDM+CATV_PTP.gif

100G Ekinops (12 порта 10G (SFP+), 1 порт 100G (CFP), линеен порт 100G DP-QPSK):

1_PM10001MA-10010MA.jpg

rm10001_10010_2.jpg

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BiDi-то много му бягали дължините и било рисковано да се муксва, ми обясниха от КСТ. Не знам дали е вярно това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.