Jump to content

Mikrotik RB1100


AZBOX

Recommended Posts

Да мине как? На Л2 или Л3... Всеки RB по дефолт си е загуба на пари и време. За акцес ли да ти е.. За бгп ли? Ще шейпи ли? Какъв е смисъла да се забъркваш с подобни идиотщини вместо да сложиш нормално ПК или ако е толкова зор axiomtek имат в пъти по-добри решения на близки цени. OS слагаш каквато искаш после.

ето ти линк към доволни собственици: http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=3&t=42692

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За колко трафик става дума и каква работа ще върши коша ? Иначе за тия паралянги може да се пазари в пъти по добра машина като хардуеър.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някои неща Рутер Борд с Микротик си е идеално решение. На мен през 450-ка, ми минават всички служебни мрежи, няколко видеонаблюдения, VPN тунелии и куп други дреболии. Ясно е че РС е по-подходящо, не лекотата с която се администрира въпросният Борд и ниската му цена, го правят идеален за това, за което го ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично смятам, че RB е добре само там където НЕ може да се сложи PC, нямам предвид цената. Просто тия трафици който ми минават през 750G и гледам CPU то ми скача на 40-50% при 30мб, а преди там имаше P2@333MHz 64ram и не съм я виждал над 20% никога някак ме отчая. Но като цяло имат доста приложения при wireless мрежите особено при клиенти и кули където наемите и мястото са малко проблемни но стига да не говорим за много големи разстояния където се изисква и добър професор. И по темата за мен 1100 е набутвация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да взема един за рутер без нат, суич с VLAN , някой и друг тунел, DHCP, HotSpot.

Ма като гледма май е кекаво решение с много портове и малък pps, той колкото 450G май ъ?

Все пак като суич с 13 гига портове си чини 600лв. , а ако имаше и SFP-та .....

http://axiomtek.com/products/ViewProduct.asp?ptype3=233&pos=2&ptype2=231&ptype1=209

Това чудо на аксиомата колко пари и от къде?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.