Jump to content

Странен проблем с линукс


talibana

Recommended Posts

Здравейте на всички,нов съм в този форум и много се нуждая от вашата помощ по решаването на един проблем,да не копирам от темата в мегалан ще дам линк да видите за какво става дума,защото вече толкова много съм се разочаровал,че вече незнам какво да правя и кой да питам.  :-\ Последното което ми казаха,че мегалан имат някакви филтри които скапват работата на машината при малко повечко трафик,немога и да го обесня като хората.Ето темата все пак

http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=30015

Благодаря още от сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • talibana

    10

  • gbdesign

    9

  • kokaracha

    6

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    5

Проблема ти почти 100% сигурно е хардуерен.  Ако има от къде да вземеш друга RAM памет с която да подмениш наличната, най-вероятно ще си решиш проблема. Виж хубаво всички настройки на биоса, да не би да има някакъв безумен оверклок, който при натоварване на машината да я скапва. От UDP трафика, няма да се отървеш лесно, но пък можеш да пробваш да блокираш въпросният IP адрес в рутинг таблицата със:

#ip route add blackhole 212.233.253.22

На твое място бих сложил и свестна мрежова карта, че ако си сложил някаква от 10-20 лв и дойдат 20000 пакета UDP на порта, ще увисне със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти почти 100% сигурно е хардуерен.  Ако има от къде да вземеш друга RAM памет с която да подмениш наличната, най-вероятно ще си решиш проблема. Виж хубаво всички настройки на биоса, да не би да има някакъв безумен оверклок, който при натоварване на машината да я скапва. От UDP трафика, няма да се отървеш лесно, но пък можеш да пробваш да блокираш въпросният IP адрес в рутинг таблицата със:

#ip route add blackhole 212.233.253.22

На твое място бих сложил и свестна мрежова карта, че ако си сложил някаква от 10-20 лв и дойдат 20000 пакета UDP на порта, ще увисне със сигурност.

Ясно,еми ще видя да сменя рама ама в тая криза малко трудно ще стане,но незнам като не правя 1000kb ъплоад как може да увисне машината,нито се натоварва примерно играят 100 играча cpu е около 50% и машината спича и ми реже всякакъв достъп както съм написал в темата в мегалан,няма какво ново да добавя,просто стане ли вечер след 18:00 до 20:00 часа са критичните часове като се има предвит,че капацитета на хората е същия колкото през деня към 13-15ч. следобяд и си върви нормално,но стане ли вечер всичко отива на кино.В биоса всичко е нормално последния път като ходих да видя машината го ресетнах,направих настройките както трябва да са,държи нормални температури.Ако знам,че 100% проблема е в рама ще го сменя.Даже наскоро си свалих един диск със тестове за хардуер-а и мисля съвсем скоро да го пробвам да видим какво ще покаже.Благодаря все пак за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От UDP трафика, няма да се отървеш лесно, но пък можеш да пробваш да блокираш въпросният IP адрес в рутинг таблицата със:

#ip route add blackhole 212.233.253.22
Може да опиташ да блокираш адреса и така:
ip route add unreachable 212.233.253.22 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Едно малко странно предложение но все пак:

Лимитирай от защитната стена достъпа отвън само от мак адреса на доставчика.

Така ще изключиш варианта за заразен съсед, същото и с входящите портове отвън

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,мерси ще погледна,но се ми се струва,че проблема идва от към мрежата днеска от обяд 12 до 17 сървърите са пълни и няма проблем,но просто си знам дойде ли времето след 18ч започват  увисванията 19ч е критичния час.Въпроса ми,е ако се сложи примерно,рутер пред машината ще има ли някаква полза да не се хвъргам да купувам рутери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Рутер само ще ти влоши нещата. Сложи му свестна мрежова карта...може и някаква Интел-ка втора ръка.

Напротив,ще помогне доста като поеме филтрацията и лимитацията и в случай на атаки,товара.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че на човека му трябва отказоустойчивост, а не бушон. Едно свестно РС с Линукс ще издържи в пъти, по-голямо натоварване от Сохо рутер и вероятността да забие е само хипотетична. В същност, не разбрах със сигурност ли забива РС-то или пада само мрежата му. Щото за второто най-вероятните виновници са или мрежовата карта или суичовете пред нея, но не и самият компютър.

Пробвах за малко да му зафлудя машината...нямаше изпуснати пакети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Че на човека му трябва отказоустойчивост, а не бушон. Едно свестно РС с Линукс ще издържи в пъти, по-голямо натоварване от Сохо рутер и вероятността да забие е само хипотетична. В същност, не разбрах със сигурност ли забива РС-то или пада само мрежата му. Щото за второто най-вероятните виновници са или мрежовата карта или суичовете пред нея, но не и самият компютър.

Пробвах за малко да му зафлудя машината...нямаше изпуснати пакети...

Ми от лога които има постнат в другия форум няма паднала мрежа,картата е гигабитова и не е  зле.Точно с филтрация и лимитация на пакети се постига  отказоустойчивост,дали ще се прави на гейта или на допълнителен рутер е без значение въпроса е да я има.Колкото и свестно РС с Линукс да имаш идва ли трафика/пакета при  тебе трябва да го откажеш/приемеш/отрежеш тоест да го обработиш или в прав текст отнасяш трафика/флуда кото пък значи че доставчика ти има свестно РС с Линукс коета издържа в пъти повече от твоето пц.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами възможностите са много. И аз имам един сървър дето от година все не му идва ред да излезе в пенсия. Та въпросната машина е с някаква мрежова карта Репотек и при по-сериозни мрежови атаки и окапва външният интерфейс. В логовете не се появява нищо а процесора въобще не усеща трафика и през втората му мрежова карта, която е с частен адрес, си влизам без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ми от лога които има постнат в другия форум няма паднала мрежа,картата е гигабитова и не е  зле.

Лично не препоръчвам карта с тоя чип на никой има в офиса 3 от разлини производители с еднакъв чип

но само едната работи под Линукс и Соларис другите или на 100 мегабита или никак

под Windows работят и трите на 1000 но спират над 150-160 мегабита

подкрепям закупуването на нещо марково било и втора ръка INTEL, 3Com или Tlan(compaq)

cat /proc/interrputs какво вади понеже чета и в чужди форуми има сходен проблем 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично не препоръчвам карта с тоя чип на никой има в офиса 3 от разлини производители с еднакъв чип

но само едната работи под Линукс и Соларис другите или на 100 мегабита или никак

под Windows работят и трите на 1000 но спират над 150-160 мегабита

подкрепям закупуването на нещо марково било и втора ръка INTEL, 3Com или Tlan(compaq)

cat /proc/interrputs какво вади понеже чета и в чужди форуми има сходен проблем

varbanov:~# cat /proc/interrupts

          CPU0      CPU1

  0:        33        218  IO-APIC-edge      timer

  1:          0          2  IO-APIC-edge      i8042

  6:          0          3  IO-APIC-edge      floppy

  7:          0          0  IO-APIC-edge      parport0

  8:          0        92  IO-APIC-edge      rtc0

  9:          0          0  IO-APIC-fasteoi  acpi

14:          0          0  IO-APIC-edge      ide0

15:          0          0  IO-APIC-edge      ide1

16:          0        353  IO-APIC-fasteoi  ohci_hcd:usb1, ohci_hcd:usb3, hda_intel

17:          0          0  IO-APIC-fasteoi  ehci_hcd:usb2

18:          0          0  IO-APIC-fasteoi  ohci_hcd:usb5, ohci_hcd:usb6, ohci_hcd:usb7

19:          0          0  IO-APIC-fasteoi  ehci_hcd:usb4

21:      87433  168511754  IO-APIC-fasteoi  eth1

22:          0          3  IO-APIC-fasteoi  ohci1394

26:        433      41822  PCI-MSI-edge      ahci

27:          0          0  PCI-MSI-edge      hda_intel

NMI:          0          0  Non-maskable interrupts

LOC:  96492058  94451773  Local timer interrupts

SPU:          0          0  Spurious interrupts

PMI:          0          0  Performance monitoring interrupts

PND:          0          0  Performance pending work

RES:  34235881  34259810  Rescheduling interrupts

CAL:        81        36  Function call interrupts

TLB:      22471      22058  TLB shootdowns

TRM:          0          0  Thermal event interrupts

THR:          0          0  Threshold APIC interrupts

MCE:          0          0  Machine check exceptions

MCP:        222        222  Machine check polls

ERR:          2

MIS:          0

varbanov:~#

Искам да поясня,че машината докато беше в нас до преди около 2 месеца повече от 1 година съм с линукс,но просто заради калпавия доставчик,я преместих в София и никога не съм имал такива проблеми  и след това я пуснах към мегалан,защото ми се струват сериозен доставчик и все добри отзиви съм чувал,в началото около 1 месец нямах абсолютно никакви проблеми,след това се започна машината работи,но нямам достъп до нея,та трябва рестарт в логовете нищо не се записва и много шантава работа става,помислих,че картата е здала багажа смених я,преинсталирах изцяло системата и пак вечер се получават,такива спичания на машината.Искам да подчертая,че сега работят 4 сървара около 80 игрови слота и трафика е към 5-7mbits което е нищожно,а в началото бяха към 150 слота и машината си работеше нормално,всичко кажи речи беше в границите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли възможност да го пуснех на друг ISP за тест ?

Има и бтк,но смени ли се IP адреса на сървърите ще се загубят хората и няма как да разбера дали има ефект,но по-принцип като си пусна да си правя трансфери на някой филм примерно си пълня капацитета на услугата и нямам проблем,но незнам и аз вече какво да правим  :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.