Jump to content

Въпрос за рутер...


technomen

Recommended Posts

Здравейте на всички понеже вкъщи вече се ползват два лаптопа без хард дискове (с ssd) и мисля да взема някакъв рутер с usb порт на който да включа външен хард диск който да се ползва в мрежата.Не съм си имал работа с такива рутери, какво ви е мнението за тях и какво бихте препоръчали ? Хард диск с външно захранване имам въпроса е за рутера.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм попадал ми е Belkin N стандарт, но така и не го пробвах да видя как е трансфера от споделеният мрежов хард диск.

Мисля, че и TP-Link имаха подобно решение с външен USB порт, но не чета добри отзиви за него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз четох лоши отзиви за въпросния тп-линк иначе имам два външни диска и за това ми се иска да е с единия от тях а не да купувам друг... иначе съм виждал такива с ЛАН но много хардове ще станат  :)

edit: Нещо от сорта няма ли да свърши добра работа http://www.comelsoft.com/cmm/userfiles/usr_016/html/000521_20100709_162658.html да му сложа един диск и направо в сегашния рутер да го включа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

TP-Link 1041ND + OpenWRT  :)

Да не би да е 1043ND ?  Х41 са само 7/8/9 серия, но може и да бъркам.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам за TP-Link-а.

Цената му е добра, а с WRT ще може да си го управляваш както пожелаше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донесоха ми го преди малко, пробвах го на бързо с една флашка и нямаше абсолютно никакви проблеми с достъпа до нея с оригиналния firmware e не съм го пипал та то и няма време сега като остане време ще си играя с него.Иначе доста добре ми се стори като че ли не съм ползвал до сега ноо пробвах с един филм през ЛАН-а  прехвърляше първия път с 55-7мбит/с втория с 52-4 това с 100мбит-а лан карта а с един wifi адаптер 54мбит прехвърляше с 24-5 мбит аз и с повече не съм го виждал да прехвърля от какъвто и да е рутер  :) иначе това говоря за трансвер между флашката и пц-то не знам по принцип колко му е МАКС-а но мене и това ме удовлетворява то най много през деня да се копират 2-3 филма и някой клип , може би някоя мп3-ка да се пусне обаче предимно безжично ще се ползва и си мисля че ще е най добре да сложа 300мбит-ови карти на компютрите че сега са 54 (G)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам друга тема та ситуацията е следната схемата е такава [модем]-кабел-[tp-link]-кабел-[bulletM2] bullet-a съм го пуснал в режим bridge и въпреки че няма закачен на него компютър си взима ИП адрес и на него и вече нали когато се свърже някой за всеки евентуален "клиент" бях го пуснал като router и тогава тп-линка си даваше ИП на bullet-a и вече той в друга (собствена) мрежа на компютрите закачени към него.Та чудех се когато е като bridge и няма нищо закачено на него тп-линка не трябва ли да НЕ дава ИП на bullet-a  и да не го вижда в dhcp client list-a а в този лист да са само мак адресите на компютрите закачени на bullet-a (при наличието на такива)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си взима ИП , няма как да не си взима освем ако е със статично тъкова

а клиентите в зависимост от това в какв режим ти е wirreles на булета , демек ако е AP ще ги виждаш всички с различни ИП но с мак адресеа на булета , а ако е AP WDS ше са си всеки със собственния мак.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха мен това ме интересуваше нали е нормално да виждам на първия рутер (тп-линка) ИП на bulleta когато няма "клиенти" към него иначе не съм го пуснал като AP WDS но пак виждам всеки с неговия си МАК и отделно МАК-а на bullet.Сега и друго ми дойде на акъла да питам има ли полза да седи сплитера (филтъра) преди адсл модема като уж "телефонната" мрежа се ползва само и единствено за интернета стационарните телефони са от тези с сим картите и ползват мобилната мрежа.Има ли полза да седи или по добре да се махне, за кое влияе повече за модема или за телефона.....  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.