Jump to content

Телевизори с DLNA


MiPSus

Recommended Posts

На пазара вече над 60% от предлаганите телевизори са DLAN Ready или имат вграден WiFi а от 2011 всичките ще са!

Та да разчекнем темата - Бе ко шъ ги прайм?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа какво - ще пускаме телевизия в мрежата... скоростно преминаване към изцяло гигабитова мрежа с поддръжка на мултикаст и така... И пусни си Скайпа че трябва да говорим нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

скороста в межата х10 :) = проблеми х10

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вече не е модерно да се пуска телевизията на мултикаст (за практично не споменавам)

вече се очертава да е модерно STB с лан стартиране XML менюта и unicast приемане

относно телевизорите че имат upnp да им се радват собствениците W7 има нужния софтуер за домашно ползване

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое е модерно но да сметнем грубо:

1. 1000 телевизора онлайн по ~5 mbps = 5 gbps unicast

2. 50 програми х ~ 5 mbps = 250 mbps

Тия теории за unicast не знам кой ги развива, ама едва ли ще открием топлата вода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тогава разясни теорията

50 програми х ~ 5 mbps = 250 mbps мултикаст 10/100 ланка

и нищо да не правиш на компютъра той е умрял

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

много миграция малко контрол

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се прави читав акаунтинг за телевизиите през мултикаст, че това животно, като го пусна неуправляемо, какъвто и IP адрес да си слижи "клиента", може да си дзяпа телевизия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

криптиране на програмите или vpn към пакета

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое е модерно но да сметнем грубо:

1. 1000 телевизора онлайн по ~5 mbps = 5 gbps unicast

2. 50 програми х ~ 5 mbps = 250 mbps

Тия теории за unicast не знам кой ги развива, ама едва ли ще открием топлата вода ;)

Тези 1000 телевизора са в един клон на мрежата ли? Щото аз схемата я виждам като 1000 телевизора във 100 клона = 10 тв-та на клон = 50мбпс телевизия на клон. С мултикаст-а, IGMP все още означава големи проблеми. Суичове с адекватен Join / Leave са по един чувал пари, за да бъдат хвърляни по шкафове на входове, покриви и прочие, ако изобщо можем да си ги позволим. Колкото по умно е оборудването навън, толкова по-зле. Не случайно масово се бяга на решения ПОН, влакно до абоната и прочие. Е тогава пък, мултикаст или уникаст е се тая. Ама уникаста е по-лесен за контрол  :)

Има топла вода от бойлер, топла вода от чилър, топла вода от слънчев колектор, геотермална и т.н. за всеки е изгодно да я добива / открива по различен начин, според ситуацията. Така че всякакви генерални изводи са .... изпляскване  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да ми кажеш, как примерно 200 абоната ще дзяпат Слави Трифонов по уникаст и какъв стриймър/енкодер, ще издържи на трафика. Ясно е че мултикаста наводнява мрежата с голям трафик, но уникаста запушва изцяло свързаността, при повечко абонати. Да не говорим че за да пусне някой 50 телевизии по уникаст или трябва да има свързаност от порядъка на няколко гигабита или трябва да си купи N брой енкодери и то за предпочитане хардуерни. Естествено има и междинен вариант, при който мултикаста върви до най-близкият до клиентите умен суич а натам се получава нещо дето май няма дефиниция...важното е че работи и трафика не събаря обикновените монтански суичове /SS8P/. При по-стриктно придържане към FTTC и FTTB е възможно. Така за 50-тина телевизии се получава грубо ~300 мегабита в оптическата част на мрежата и според зависи от крайните клиенти в медната част. За съжаление в досегашните ми опити съм пускал само 4-5 програми през 7-8 умни суича, да видя дали няма да забиват...ииии...работи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да ми кажеш, как примерно 200 абоната ще дзяпат Слави Трифонов по уникаст и какъв стриймър/енкодер, ще издържи на трафика.

Мога да кажа, мога и да покажа, а може и сам да поровиш и да разбереш. Мисля всички сме на ясно че стриимър върху каквото и да е PC (сървър) със софтуер vlc и производни не може да понесе повече от 100-тина маймунки на клона (независимо дали гледат един или няколко канала), което обаче не означава че няма хардуерни решения понасящи доста по-сериозни натоварвания. :) - справка - производители на хардуер за IPTV.

Ама я да го зарежем тфа ИПТВ, имаше си друга тема там... Тука идеше реч за DLNA. На мен ми е интересно някой успя ли да подкара DLNA сървър, било то и със win7 (за който твърдят че било мноооого лесно) ? Че един приятел ме ръчка тука да си гледал филми на модерния теУевизор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме мързи да чета, какво е това DLNA, а предполатам че е технологията, дето Уиндоус Медиа стриймва при поискване до компютър в мрежата, видео аудио и снимки от ...епа верно е много лесно. Ако правилно си спомням, се пускаше през визарта, за домашна мрежа. После компютрите на които е настроено в Нетуьрг Нейчбор, излизат и като камерка и медийното съдържание от тях се стриймва и прихваща /гледа/ с Медиа Плеър....на телевизор би-трябвало да е аналогично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DLNA = боза, тва е много тъпо нещо, харесах си телевизор, попрочетох тук-там, тея от сони дет го продават не знаят за кво става на вапрос камо ли ние нормалните лусери. Говоря за Sony W5500. Има около 6-7 сървара дет хвани единия удари другиа и ...... Още е рано за DLNA. До кат го оправят ще има масово телевизори я с интелски атом, я с нещо на амд дет варвят facebook и skype и другите глезотиики дет масово хората ползват. Ще се заформят масово китайски телевизори с моднат софт до момента докато дойде някоя фирма с парички и наложи работещ стандарт върху "опът сорс" платформа :)

PS:

съжелявам не бях се оглеждал какво ново се е случвало наоколо:

http://www.samsung.com/us/article/apps-built-for-your-tv

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/index.php ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.