Jump to content

Къде е фокуса на облъчвателя


Recommended Posts

Здравейте, малко се обърках - имам "пасат"-ка 90 и фокус 325мм. Облъчвателя е от тях - та въпроса ми е фокусното разстояние е от чинията до началото на облъчвателя (бялото капаче) на снимката? Или греша .... От проблеми се обърках вече - някой да помогне, моля ..... ;)

post-502-130900728317_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш облъчвателя и го донагласяш на място напред назад нялаво на дясно ;)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш облъчвателя и го донагласяш на място напред назад нялаво на дясно ;)

Въпросът ми беше дали е в началото на облъчвателя или някъде другаде. Все пак ще пробвам на кулата и там не е много много приятно за проби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно до бялото капаче.И недей лежа на оригиналните пръчки на антената-поразгледай тук някъде бях постнал формула за изчисляване на фокуса-пасатските не са зле,но и при тях има ,,бягане'' ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно до бялото капаче.И недей лежа на оригиналните пръчки на антената-поразгледай тук някъде бях постнал формула за изчисляване на фокуса-пасатските не са зле,но и при тях има ,,бягане'' :)

Благодаря за отговора, но нещо не е наред при мене - както и да преместя облъчвателя нивото на сигнала е винаги едно и също. Май насочването не е както трябва или нещо друго. На 25 км ниво на сигнала -80db при чиния 90 см. Егати и майтапа - нещо съм оплескал .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква изходна мощност си конектори пиг теили

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква изходна мощност си конектори пиг теили

На 19 db  със СМ9, стандартен пигтейл и 1,8м кабел. Но по-странното е, че фокусното разстояние не играе никаква роля. Очаквах поне с 2-3 db да се промени, а то с нищо. Егати и проблема .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е много странно фокусното дане играе роля

Иначе със ЦМ9 19dBm  90см паница 25Км трябва да нямаш ядове при добра настройка на паниците единственото за мен което е малък минус е 1.8м пигтела ама нее кой знае какво 

Попринцип леко да мръднеш облъчвателя и веднага оказва влияние ама товя проблем поне за мен е много странен

Трябва някой със по голям опитот от моя да ти одговори аз нямам ни най малка представа от каде идва проблема

Сори

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих днес един експеримент - смених от 5Гх турбо само на 5 Гх и на 5260 - сигнала стана 77-80db, което в сравнение с по-рано 82-84 пак си е подобрение, но е много нестабилен. Ако сменя канала и скача на 80-83. Каква още да направя че да се оправи? Сега фокуса има значение, но мисля, че би трябвало сигнала да е 72-74db за да е всичко както трябва. Някой да помогне .....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

провери как са натоварени каналите 

лимитирай Data Rates

избери за начало само на 6,9,12 да се закача, после наблюдавай нивата и ccq

вдигай постепенно в комплект по три поредни докато нацелиш идеалната скорост

при мен на едно линкче заварено бичеше на колкото си иска обикновенно на 54 и нито CCQ нито нивата бяха наред

лимитирах ги от двете страни на 48 и се оправи работата CCQ 98-100 а нивото от -89 на -65

провери за влага в конекторите и в облъчвателя

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе май проблема си е в мене - изобщо не съобразих, че другата антена е с усилване 24db и не е пасат-ка ами шуменска (решетка). Май това ще се окаже "ключа за бараката". Много се надявам да е това.Дано :) И още един проблем може би - единия МТ е на 4.02 а другия 2.9.27. Дали има някакво значение? Ако някой знае да помогне ... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И другата антена смених, сигнала стана 76-77db, но не иска и не иска да "пусне повече от 3мбпс. Дали някой знае "лек" за този проблем, че вече не знам какво да правя? Ако някой може да помогне .....

post-502-130900728319_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

На 19 db  със СМ9, стандартен пигтейл и 1,8м кабел. Но по-странното е, че фокусното разстояние не играе никаква роля. Очаквах поне с 2-3 db да се промени, а то с нищо. Егати и проблема .....

тцтц как ги правите тези работи , см9 на 19дб ?!? за а-стандарт максималната мощност за тази карта е 17дбм , като пише че при тая мощност се връзва на 6 мбит .. на 54мбит се ползва 13дбм , аз си мисля, че може и леко да падне при турбото заради по голямата лента, а си мисля че щом облъчвателя при местене няма осезаема промяна може въобще да не си е на мястото, и с тоа ЦЦкю което е на картинката резултатите ти с съвсем нормални.

п.с. и да не забравяме,че СМ9 има два изхода за антена!!!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, човешко е да се греши :) - оправих на 15db  и като че ли се подобриха нещата. Благодаря на Велин, който помогна. Сега трафика се дигна, е има още да се понастроят антените но и това за сега ме устройва. Благодаря на всички които се отзоваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.