Jump to content

Помощ за избор на безжично оборудване


Recommended Posts

Здравейте! Въпросът ми е следният - трябва да направя безжичен линк от точка А до точка Б (PtP) :D, но скоростта трябва да е горе долу стабилна и висока. Просто няма как да пусна кабел през въпросното място. Разтоянието е около 500 метра и има пряка видимост. Не трябва устройствата да рутират или нещо такова, трябва ми само пренос. Скоростта която искам да постигна е 50-60Mbps. Мислих над въпроса да закупя 2 броя Nanostation M5 и да ги пусна без криптиране (със филтрация по MAC разбира се), но не съм сигурен дали ще ми свърши работа. Четох във форума, но резултатите при всички писали тема по въпроса са коренно различни. Друго което мислех е да изкарам и отделни антени, но мисля че вградените ще бъдат напълно достатъчни. Ако има нещо по-добро вписващо се в този ценови диапазон моля споделете. Или поне кажете има ли нещо с което мога да изцедя подобна скорост, а аз ще си правя после сметките на джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се наложи ще ги ограничавам, но предполагам 3000-4000. Мисля даже да не пипам PPS настройките да си бъдат по Default. Това което може да се ореже в случая е Tx-a.  Трябва на една машина да имам 60mbps download ... общо взето другото е без значение. А и въпроса ми не беше до настройката на техниката. Това ще се тества когато купя нещо. Въпроса ми е кой е според Вас най-евтиния вариант да докарам тази скорост от точка А до точка Б и общо взето NanoStation5 M5 дали на 500 метра пряка видимост ще докара тази скорост. Не съм много навътре в тази материя но имам някакъв опит. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.