Jump to content

Играем:приеб* другарче.


mrhardware

Recommended Posts

Темата е иде(я)(б)отска но реших да я отворя с риск за последствието.

По молба на вишестояща инстанция ми е заповядано да използвам всички налични средства за да съборя незаконен линк подронваш авторитета на частна институция!.Демек заглушаване на незаконно изградена ретранслаторна станция.Историята е кратка...плащаш и получаваш,като не плащаш и се обръщаш към друг доставчик следва наказателна акция.Сори на засегнатите колеги,понякога и това се случва.На тези с повече от 2 антени на релейката да им е честито,не са засегнати.

Инструменти;3 преработени радиокарти по 600 mw пръскащи хармоници(демек без надежда за опряделяне на местоположението),за останалото се сетете сами.

И такива неща стават...преди 11 години лично на мен ми заглушаваха релейката на 12 Ghz за кабелната ТВ.Тогава не предполагах че и аз след десетилетие ще падна толкова ниско :D:) :) .

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо си мислиш, че със 600mw ще успееш и то не е важно само колко е мощността ами и какво излъчва...И като толкова искате да си играете на пре.. другарче защо толкова си усложняваш живота ? Има 9329289328920239209230 начини за по-бързо и ефективно решение от това и да засегнеш други освен въпросните..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо си мислиш, че със 600mw ще успееш и то не е важно само колко е мощността ами и какво излъчва...И като толкова искате да си играете на пре.. другарче защо толкова си усложняваш живота ? Има 9329289328920239209230 начини за по-бързо и ефективно решение от това и да засегнеш други освен въпросните..

Не ми плащат да мисля,клиента поръчва музиката.Мога да гърмя по PVC кутията с въздушна пушка,вероятно ще има по-голям ефект.Искат препокриване на диапазано,ще го имат.

Нарича се бял шум.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да то за белия шум ми е ясно :D Но цялата работа е загуба на време, нерви и пари.. То мен тука се опитваха с аналогична боза да ме тровят преди време ама още го ядат голям  :)  . При толкова тясно насочени антени няма да има кой знае какъв ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да то за белия шум ми е ясно :D Но цялата работа е загуба на време, нерви и пари.. То мен тука се опитваха с аналогична боза да ме тровят преди време ама още го ядат голям  :)  . При толкова тясно насочени антени няма да има кой знае какъв ефект...

кой е казал че ще заглушавам предавателя?казах че релейката...

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен това ... не е законно :D

:) хм,ако ти кажа честотата на излъчването,според крс-то тя е платена.Само мерси ще ми кажат.Принципа: Лев = Мегахерц  X Километър, е отдавна известен  :) :) :)

излиза че за 10 км на честота 2 ghz струва - 2010 лв  :)

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ахааа :D ще си играем на "лов на лисици" а :) техниката за спектрален анализ вече не е толкова скъпа ... а за 5гхц даже може да се ползва airview на рокета, въобще колкото по - висока честота толкова по - лесно :) , всички можем да правим  разни неща ама едва ли е тука мястото.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Инструменти;3 преработени радиокарти по 600 mw пръскащи хармоници(демек без надежда за опряделяне на местоположението

....

Кой те излъга, че като са хармоници не може да се определи местоположението на източника!?

Велине, прав си за "лова на лисици"...  :D

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

като минат ония белите мерцедеси с локатора на покрива 

не само твоите ама и на 30 км ще видят от 40 херца до 30 гигахерца де що к'во има

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахааа :D ще си играем на "лов на лисици" а :) техниката за спектрален анализ вече не е толкова скъпа ... а за 5гхц даже може да се ползва airview на рокета, въобще колкото по - висока честота толкова по - лесно :) , всички можем да правим  разни неща ама едва ли е тука мястото.

Хайде да тестваме,почваме лов на лисици при условие че работи Mesh hotspot на микротик.В момента имам работещо такова от 3 антени.

Спектрума анализатор е безсилен при условие че разтоянието при меша е незначително.

Навремето с спектрума търсих пик заглушаваш 4 ghz диапазон(q-band) и точно честотата на бившите руски сателитни програми на 22(20) градуса изток(излъчване на ОРТ).След час обиколки и седмица главоблъсканица се установи че модулатора на станцията хвърля хармоник точно в този диапазон.Мамицата ми се разката докато открия защо цифрите спират когато си искат.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като минат ония белите мерцедеси с локатора на покрива

не само твоите ама и на 30 км ще видят от 40 херца до 30 гигахерца де що к'во има

Първо не е бял-поне не и този който го знам.Че ще видат видят но първо заради това трябва да останат без нет 30 процента от абонатите в бг а това не е желателно дори за крс-то.Ако сериозно си гледат работата ще дойде момент в който от тях няма да има нужда,просто няма да има желаещи да пиратстват.По добре да си седят пишат рапорти и ловят сериозните нарушители отколкото да се занимават с нас кокошкарите.

Навремето демонтирах антените от копитото,около 12 парчета лъчаха в различни посоки за кабеларките.Вероятно и някой от вас е пиратствал сигнала :D,сори ама им видех сметката.Един ден звънка некакъв омашляк и почва да обвинява че се намесваме в лицензионна честота на някоя от телевизиите.Немаше нужда да чака дълго...намерихме виновника,бившата програма на София ленд,оная с целодневните камери.Умника решил че е виновен последния записан в книгата на посещенията.Изглежда не е забравил че на спектрум анализатора може да се види и тв сигнала.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглушаването се отлага,админа се размрънка и върна обратно"бил само пробвал".Темата остава заради интереса.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.