Jump to content

2,4 срещу 5


mrhardware

Recommended Posts

Понякога техниката нестига или ползваш това което имаш.

Предавател:огледало 60см,cм9,5 ghz turbo

Приемник:2,4 ghz-24 db калифорния,cм10

ниво калифорния -70 db

ниво огледало  -66 db

Разтояние приблизително 3 км

Некой ползвал ли е антени на 2,4 за 5 ghz диапазон, какъв е резултата?.

Все пак за къси разтояния  вършат работа.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To e логично "да вършат" работа тъй като са /2 диапазоните. Обаче КСВ то ще ти е много високо и може да опука картата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, ами преди време пробвах с антена на 5 гхз да сканирам 2,4 резултата е доста затихване, ама става за критични ситуации до километър, все пак пнелка на 5 гхз 19 дб-с такава сканирах и рутерборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антените в бг са без пари и няма смисъл да се гаврим с техниката.То и без тва я експлоатираме като за последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антените в бг са без пари и няма смисъл да се гаврим с техниката.То и без тва я експлоатираме като за последно.

Е чак да са без пари.Аз досега не съм намерил някой да ми подари антена :) за  вас не знам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То там ни е проблема на Българите, че все искаме някой да ни ги подари.. Ами добре според теб как би било ако нямаше родно производство на антени и всички бяха само от тия по-известните марки. Както беше преди години?

А като се замисля и аз не съм намерил някой да ми подари някой вила или апартамент ама все още търся  :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mrhardware

много е пещерно да не кажа аграрно да ползваш антени на други честоти, моля те не го прави. Опасността за картата е доста реална. Също някои колеги може доста да се възмутят от подобна изцепка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не виждам смисъл да коментирам тази изцепка за антени на 2.4 да се използуват на 5...

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mrhardware

много е пещерно да не кажа аграрно да ползваш антени на други честоти, моля те не го прави. Опасността за картата е доста реална. Също някои колеги може доста да се възмутят от подобна изцепка.

Във предаватела поради голямото зашумяване см9 е сменена с см10(cm9 шуми яко на 433).

Веднага се получи промяна в стойностите.

ниво калифорния(при приемане) -74 db

ниво  огледало 60 см(при приемане) - 76db

¤ DJ69 ¤

Виждам че си в час с материала :D,колега радиолюбител на линия.Калифорнията не е предназначена за този диапазон(няма съгласуваност) и е нормално КСВ доста да се влоши,губи се доста от мощноста на радиокартата.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не виждам смисъл да коментирам тази изцепка за антени на 2.4 да се използуват на 5...

Изцепката си е изцепка,от опит глава неболи.Спестих си 130 лв с тази калифорния.Вълка е сит и агнето цяло.Колкото и тъпо да звучи,по време на криза всичко е позволено....нали работи :D.

Въпроса не е в това дали е редно да се ползва(все едно да ползваш филтър за 20м на 80м)по подобен начин техниката,въпроса е какво ще се получи и какви са резултатите.Опита се споделя, затова има форум.На който не му харесва да си джитка в скапания фейсбук.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не то ясно, че за опита, теста и аз съм правил какви ли не магарии. Проблема е, че като решение според мен е само и единствено за тест! За пренос си е рисковано от където и да го погледнеш. Не може да се има доверие на такъв линк. Е да то всеки се оправдава с това криза е :D Ами да криза е пък кръчмите и дискотеките са FULL MAX. Аз като писах по-г0ре не е било с цел да те виня или да ти давам наклон на където и да е. Просто изразих мнение, и то предполагам доста хора биха ме подкрепили че клиента колкото и да не ти е бил приятен не заслужава чак такова отношение :) . Но цялата работа освен, че си спестил парички има и един друг плюс и той е че ще се види в реални условия колко е корава картата с КСВ - до небето :) .

p.s. И аз имам много линкове при които честотата се различава от работния диапазон на антената но в рамките на 200 - 300MHz. И пак ми се струва, че някой радиа почват да се пържат яко като ги сетна на по-висока / ниска честота и повечко мощност.

p.s.2 И за фейсб00к-а съм съгласен дори ако зависеше от мен щях да го забраня със закон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не то ясно, че за опита, теста и аз съм правил какви ли не магарии. Проблема е, че като решение според мен е само и единствено за тест! За пренос си е рисковано от където и да го погледнеш. Не може да се има доверие на такъв линк. Е да то всеки се оправдава с това криза е :D Ами да криза е пък кръчмите и дискотеките са FULL MAX. Аз като писах по-г0ре не е било с цел да те виня или да ти давам наклон на където и да е. Просто изразих мнение, и то предполагам доста хора биха ме подкрепили че клиента колкото и да не ти е бил приятен не заслужава чак такова отношение :) . Но цялата работа освен, че си спестил парички има и един друг плюс и той е че ще се види в реални условия колко е корава картата с КСВ - до небето :) .

p.s. И аз имам много линкове при които честотата се различава от работния диапазон на антената но в рамките на 200 - 300MHz. И пак ми се струва, че някой радиа почват да се пържат яко като ги сетна на по-висока / ниска честота и повечко мощност.

p.s.2 И за фейсб00к-а съм съгласен дори ако зависеше от мен щях да го забраня със закон!

Електрониката днес е боклук!Всичко е Боклук!изкарва няколко години и се скапва...дали ще изкара 3 години без пържене и или 2,5 на макс е все тая.След година ще излезе ново два пъти по-бързо и два пъти по-евтино.Принципа е пържи докато е време.Дори вселената не е вечна.Добре чи още пазя радиолампите :),дори си купих наскоро грамофон :).

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не съм съгласен... Има техника има и Техника. По скоро ние сме виновни след като я подлагаме на какви ли не магарии за да пуснем нет от А до Б ама по най-лесния / евтин и дори ако може без пари начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нямането на пари :D не е оправдание за такива магарии, това си е чисто изнасилване :) edemy като производител и специалист в тази област реагира абсолютно правилно.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.