Jump to content

Comtrend ct-5367 VS Pirelli !!!!!!


argus

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и моля за Вашето мнение относно двата модела модеми, които VIVACOM предлага в момента /Comtrend и Pirelli/. Мога да избирам кой от двата да взема, изчетох доста информация в нета и противоречиви мнения, но в никой форум не успях да попадна на директно сравнение м/у модемите. Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам comtrend на няколко места - никога не е спирал / ресетвал. За Pirelli чувах и четох, че били много добри но практиката показа на едно място, че стария ZTE без wifi се държи по-добре в реални условия.. Което много ме разочарова! На zte  то проблема му е от към захранването (ако е с импулсно) не забива и не спира ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината вече 7 дни сменям ту единия ту другия, да ви кажа не струват май. За съжаление обаче нямам избор, 3 години бях с един светло син ZTE нещо си, нямах никакви проблеми, е вярно накрая изгоря но за китайски модем 3 години си е направо рекорд. Сега относно comtrenda и pirellito, първият се ресва в момента в който се натовари с малко повечко конекции пробвах го цял ден рестартира се 3 пъти. Pirellito го подложих на същият тест ресна се само един път, но ми направи впечатление че като загрее му пада скороста на download и upload съвсем малко но пада. Докато при comtrenda не е така той си поддържа  скоростта. И все пак ще ми се да видя мнението на повече хора ще е от полза на всички бъдещи притежатели на новите модеми на VIVACOM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко се вързват модемите? По принцип това дето се ресетва comttrend -а не е много характерно - поне при мен са правили ъптиме над 4-5 месеца. Чак съм се учудвал  ;D . Да не ти е много "зашумена" линията ? Ако не ползваш wifi то - го спри! Ако си намериш HUAWEI мисля, че МТ882 беше... бял без wifi - той се представя доста добре при скапани линии ( имам много опит със такива тъй като някой хора не сметнаха за необходимо да ги оправят ) . Ако се съмняваш в самата линия им се обади на повреди ама не на нет съппорта ами на тел. повреди да ти направят профилактика на линията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те сменят кабела ако има свободен, каква профилактика? ;D

(не полагат нов, обикновено медния кабел е на сноп от по много и може да има някой свободна двойка която не я е яла електроилзата толкова години...)

Аз съм доста доволен от Thomson SpeedTouch, няколко

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко се вързват модемите? По принцип това дето се ресетва comttrend -а не е много характерно - поне при мен са правили ъптиме над 4-5 месеца. Чак съм се учудвал  ;D . Да не ти е много "зашумена" линията ? Ако не ползваш wifi то - го спри! Ако си намериш HUAWEI мисля, че МТ882 беше... бял без wifi - той се представя доста добре при скапани линии ( имам много опит със такива тъй като някой хора не сметнаха за необходимо да ги оправят ) . Ако се съмняваш в самата линия им се обади на повреди ама не на нет съппорта ами на тел. повреди да ти направят профилактика на линията...

На comtrenda като му пусна 4-5 торента и след 30 мин. се е рестартирал, иначе ако само си разлеждам в нета няма проблем. Pirellito държи по-здраво макар че техниците ми казаха, че е по-претенциозен и очаквах да ми прави проблеми. Но както споменах по-горе като загрее и скоростта на up и download пада малко поне това забелязвам. WI-FI го ползвам, ако имаш повечко информация за pirellito моля сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията ми са, че първите партиди от Пирели бяха по хубави, тези, които нямат надпис ВИВАКОМ на тях. Случвало ми се е от съпорта на бтк да ме карат да им диктувам серийния номер на такъв с надписа. Явно има някаква партида, която не е хубава.

За Комтренд мога да кажа, че смених безжичното ЗТЕ с такъв и досега нямам проблеми. Държи се почти толкова добре при безжичните връзки, колкото и стария ми модем.

Много ми е интересно, че по едно време инженерно техниците на бтк слагаха само Комтренд модеми. ;D

P.S. Аз старото ЗТЕ го смених, понеже портовете му започнаха да не работят на 100Mbit/s, получаваха се прекъсвания, и лампите отпред мигаха все едно нещо flood-и модема. Не знаех каква може  да е причината и на едно друго място същият проблем. И отварям аз единия от двата модема, и оградените кондензатори се подули. На снимката е само единият, но на моя и вторият кондензатор е подут. Все още се чудя дали да ги сменя, и дали би имало положителен ефект от тази процедура. Друг е въпроса, че вътре в самите модеми е много топло и това е основната причина кондензаторите да се подуват.

b22501103172983.jpg 99ff3b103173011.jpg 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Сменяй даже ако имаш възможност и двата с по хубави, ще има положителен ефект, гледам, че са точно след импулсното.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уаааааааау голямо благодаря пичове ;D

А с какви да ги сменя? То не че в Козлодуй има кой знае какъв избор на кондензатори, но все пак, като параметри, че то е ясно марката няма да я има 101% ;D Сегашните са 470 микрофарада на 10 волта.

И да питам, според вас ще има ли значителен положителен ефект ако сложа радиатори на големият Broadcom чип, и на малкия отговарящ за безжичните функции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждане - ако очакваш да го ползваш в непроветрим ъгъл на стаята, лятно време, в най-големите жеги, с набримчен на максимум трафик. Иначе - едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че е много близо до прозореца и Слънцето го нагрява достатъчно, плюс това, че е много близо да радиатора и зимата също ще му е натоварено откъм работни температури. А в Козлодуй, няма да ви споменавам колко ни е силно парното. ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Уаааааааау голямо благодаря пичове :)

А с какви да ги сменя? То не че в Козлодуй има кой знае какъв избор на кондензатори, но все пак, като параметри, че то е ясно марката няма да я има 101% ;) Сегашните са 470 микрофарада на 10 волта.

И да питам, според вас ще има ли значителен положителен ефект ако сложа радиатори на големият Broadcom чип, и на малкия отговарящ за безжичните функции?

за кондензаторите ако нямаш избор гледай поне да са със температурен коефицент 105 градуса , 470 микроф. и над 10волта. Относно охлаждането никога не пречи :) стига да не е под нулата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ползвам комтренд от една година, до сега не съм го пипал за пирелли незнам но специалисти от виваком твърдят че не е много читав...

А виваком пуснаха  нова услуга със скорост 20мб която според тях ще се подържа от комтренд..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.