Jump to content
  • 0

Какви гигабитови лан карти ползвате ?


spider

Въпрос

Здравейте,

сложих гигабитова лан карта (RTL-8169 на netgear)на една машина и от тогава забива през ден  :(. Кажете някоя карта която е тествана, че не създава проблеми с микротик

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Все пак реалтек :D Сложи нещо по сносно и същевременно евтино. Като например: Intel, 3COM, D-Link имат моделчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм съгласен. Трябва да работи. Преди това каква карта е имало на този слот, свързана към същия кабел? Каква е версията на MikroTik?

Възможно е да прегравя системата, да е нестабилна откъм процесор+памет, да товари захранване, да имаш замърсяване на контактите (малко вероятно), а най-ми се струва че версията на MikroTik в случая е стара и трябва да и качиш последния пакет да се upgrade-не.

Какво ще кажеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди беше 100Mbit realtek, версията е стара. Забива нощем, а той се намира на покрива на един 15 етажен блок под небето.

Утре ще сменя картата и ще огледам всичко. Картата я смених със нова, но същия модел преди два дни. Щом решя проблема ще пишя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж имаме чопната версия 3.15 дето може да се дръпне например от дъпайрътбей орг. Може после и с нея да пробваш, хаби повече CPU и не може да се рестартира изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ми имам две на пппто минава около 400мб/с трафик през тях и в ставнение с предишните с realtech чип cpu то се твари с 10-15% по малко при съшия брои пакети през тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И тези 15% CPU сега с каква полезна задача ги натовари? :)

То сигурно е било от IRQ/s. И/Или CheckSum offload :)

Като работех в компютърна фирма, Intel бяха от дъната, които постоянно се налагаше да се флашват с нов BIOS понеже даваха сериозни несъвместимости, проблеми. Изработката на платката беше сравнително калпава, но голям праз - важното е че си рабетеше (след моята сервизна намеса-BIOS;driver, разбира се). Последните драйвери на Intel са също толкова бъгави, колкото и на конкуренцията, добре че се намират из нета стари версии, които работят без проблем - конкретно Intel Mobile Graphics *96x драйвера, който товари CPU на 50% когато PC е на батерия.

За мрежовите продукти на Intel нямам толкова голям поглед, важното е да върши работа, квато марка ще да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ако намерите карта на Texas Instruments (TI ThunderLAN)

ви препоръчвам да я ползвате такива по НР машини има

на тест с 3ком и Интел прави по 2-3 мегабита отгоре трафик

3сом 94-95 мегабита

интел 94-96 мегабита

ТI 95-98 мегабита

и не грее

3сом имат проблеми с VLAN

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За дъната на Intel...масово хора се оплакват от фирмите включително и аз,говоря за десктоп сериите..Проблеми за каквото се сетиш!Но ланките на Intel според мен са на много високо ниво и не са чак толкова скъпи!Ползвам 2 гигабитови интел и още над 30 100мегабитови - да чукна на дърво от години никакви признаци за проблеми.Извинявай но според мен реалниТек освен за домашна употреба за друго нестава.Имал съм микротик с реалтек не че неработеше.... но нямах тогава интел и по най-бързия начин ги смених с интелски :).Като цяло ползвам и много на D-Link & 3Com.За който мога само хубави думи да кажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За дъната на Intel...масово хора се оплакват от фирмите включително и аз,говоря за десктоп сериите..Проблеми за каквото се сетиш!

???????

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Най-голям проблем на интел са им USB портовете

програми с донгъл често крашват, защото порта решил да се рестартира

да не говориме за мишките дето масово трябва да се

закачат на PS/2 порта поради това че биват

изключени по решение на дъното.

И явно проблема си е в реализацията на платката,

защото дъна на ASUS, които имат същите интелски чаркове

не правят такива мизерии

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Хубу де, след BIOS (+driver) update 90% от проблемите се оправят, или?

грънци, същите мизерии

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.