Jump to content

Фокусно разстояние


babula

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам колеги, коитио ползват антени на ПАСАТ 90 см, вярно ли е упоменато фокусното разстояние(Фокусно разстояние 325мм)? Нещо не ми се получава - 5Gh, дистанция 27км, 90см антена, СМ9 карти, а трафик 5 мбпс. Насочването е много добро, но не иска да "пусне" повечко трафик. Някой да помогне?! Мисля, че нещо със фокуса не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Дай данни за сигнал де,качество и т.н.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но въпроса ми беше за фокусното разстояние. Има ли разлика или не? Останалото е ясно - лош сигнал, малко трафик -  търся причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=1771.0 тук edemy2001 предлага интересен начин за определяне на фокусно растояние, това със спрея ми се струва най-удачно понеже дължината на вълната на светлината са близки по стоиности с радио вълните и от това следва че се отразяват по един и същи начин , а друг интересен начин е чичо гугал взимаш си формула и смяташ ,но аз лично бих заложил на начина със  спрея понеже не сам много добър в математиката :P:D;)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега остава да си купя спрея и да се катеря по кулите, а ще му пречи ли след проверката слоя от боята? или само ще е по-естетично.....;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да кажа със сигурност, но аз бих го махнал защото се получава вдлъбнато огледало и не е здравословно за облъчвателя да е във фокуса на "огледалото"  ;)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано само това да е бил проблема - бирата си е бира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параболичните антени на пазара комплект с пръчки и държач за облъчвател са пълен пунтаж(правя уговорката,че при някои марки е една идея по-добре).Задължително на всяка такава антена преди да я монтираш,сметни и сам фокусното разтояние

35c1cd8118791f7439336dee8d31e7ed.png

F-фокус

D-диаметър на антената

d-дълбочина на антената

Съвсем наскоро имах подобен дерт:

Линк на нема и 6км ,антени 90см,карти XR5-CCQ -70/70 с клизма 30Mbit

Въртях всякакви карти,пигтеили и тем подобни докато ми текне да сметна фокусното разтояние-сега линка си носи 65Mbit CCQ 98/100

Нема да казвам антените от къде са поръчни :P ,но фокуса ,бягаше с повече от 60мм ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значение, че едната антена е 90 см а другата "решетка" 27db vesuvius? Ще взема и нея да сменя, че чак тогава да меря фокусното разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параболичните антени на пазара комплект с пръчки и държач за облъчвател са пълен пунтаж(правя уговорката,че при някои марки е една идея по-добре).

Съвсем наскоро имах подобен дерт:

Линк на нема и 6км ,антени 90см,карти XR5-CCQ -70/70 с клизма 30Mbit

Въртях всякакви карти,пигтеили и тем подобни докато ми текне да сметна фокусното разтояние-сега линка си носи 65Mbit CCQ 98/100

Нема да казвам антените от къде са поръчни :) ,но фокуса ,бягаше с повече от 60мм ;D

Това е много много добре, само (ако трябва и на ЛС) дали тази фирма спада към фирмите на които разстоянието отговаря.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jack82 като идваш към Варна се обади, че имаш една бира и от мен :) .

калкулатора си бачка супер пробван е та за бирата  :) нема проблем  ;D но хубаво мерете далбучината на антените по принцип  за всякакви парабули става

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=25.0

Тази таблица ти смята и фокусното разстояние.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя и моя скромен опит.При затягането на шпилките между чинията и  държача на облъчвателя  ако използвате подложни шайби е възможно да избяга облъчвателя от фокуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.