Jump to content

ADSL modem


kmeta

Recommended Posts

аз не съм чувал. какво се опитваш да направиш?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах иска да направи p2p линк с адсл ките ;) Май може но не съм се пробвал иначе преди доста време съм си го мислил... На някой места би имало приложение :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах иска да направи p2p линк с адсл ките 

Точно това ми е идеята.

До колкото виждам от менюто на zte 831 DSL порта се свързва към DLSAM-a с някакъв PVC тунел,

което значи, че единия модем трябва да играе ролята на "концентратор", към който да се свърже втория.

Или ако не е така и двата да са в bridge режим, ако изобщо има възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дори и да успееш да ги бриджнеш... се губи смисъла тъй като са Адсл и и ще се съобразяваш с мизерния ъплоад който подържат... Ако те устройва тая скорост може да се пробваш ако не търси DSL или мод на Power Line.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Темата е интересна. http://www.multiplex-bg.com/?action=show&obj=_quick&id=65

Доколкото виждам стандартизираната технология се нарича SHDSL, дали е възможно ADSL чипсета да се излъже да захапе по подобен начин ...

Най-малкото няма да е в стандартите и от телефонната компания може да изреват от шум в телефонната мрежа.

От БТК-то ползвали Watson , не знам дали върху обикновени комутирани телефонни линии или върху нещо което те наричаха "наета линия" по времето на 56k ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В службата ползваме Watson 5 Ethernet (Tabletop) на Schmid Telecom AG. Това по принцип са plug-in модули които могат да се редят в едни техни ракове, но имат и вариант да се пъхнат в кутия за настолна употреба.

http://www.svpro.ru/pdf/bib/W5-Ethernet-Manual.pdf

Всеки модул съдържа 4 модема (SHDSL), и съответно може да работи с до 4 линии, като могат да се комбинират в един канал, т.е. според документацията, ако не се лъжа може да се постигне максимална скорост от 22.8 Mbps.

Интерфейсите са: 4 Ethernet порта, изводи за 4 телефонни чифта и няколко сервизни порта.

Направили сме връзка между два такива модема и си работят без проблем. Връзката е по "наета линия" и на разстояние по-голямо от 7 км. За съжаление на това разстояние максималната скорост по 1 чифт при която връзката е стабилна достигна до около 2Mbps.

Машинките са доста читави, могат да се настройват доста параметри на връзката както към телефонните линиии, така и в ethernet частта.

Цената преди около 2-3 години - 1300-1400 лв. бройката  :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Краткия отговор е НЕ .

Средния - купи си VDSL mодеми , те могат да се конфигурират master/slave .

Дългия отговор - мързи ме да го пиша. Само ако търсиш п2п решение по жица до 1 км.

ps

Watson -ите не са точно АДСЛ -и ;D

Точно това ми е идеята.

До колкото виждам от менюто на zte 831 DSL порта се свързва към DLSAM-a с някакъв PVC тунел,

което значи, че единия модем трябва да играе ролята на "концентратор", към който да се свърже втория.

Или ако не е така и двата да са в bridge режим, ако изобщо има възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.