Jump to content
  • 0

Как да намаля времето за отваряне на страниците?


jaredharet

Въпрос

Незнам това дали се дължи на DNS-а но като искам да отворя накоя страница първоначално се замисля повечко а после изведнъж я зарежда цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Смешно е  като се има предвид скоростите в наши дни,нищо не можеш да спечелиш като скорост или да икономисаш от там.

аз не съм имал предвид за икономия на мегабайти. говорим си за скорот защото със сигурност е по-добре да има кеширащо прокси въпреки скоростите в днешен ден

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

аз не съм имал предвид за икономия на мегабайти. говорим си за скорот защото със сигурност е по-добре да има кеширащо прокси въпреки скоростите в днешен ден

Аз не мисля така.Защо ти  така мислиш ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мегабитите не са от значение.... и 1 е достатъчен. Обаче много важна е стъпката с която се достигат

gbdesign още малко ше ти повярвам !Тема за скапан нет от доставчика Ви или от много четене и малко разбиране сте си го доумазали .За проксита и кеш ми става зле, лошото е ако даставчика Ви го прави ,познай резултата.Малко да развеселим темата ,преди доста години когато се плащаше за определен трфик (бях на заветните 400-450мб за месец ако искаш още плащаш) с мой познат от друг град имам следната случка.Звъня му за да му кажа , че съм намерил нещо инресно в един сайт(български) та да погледне да ама не над 30 мин. аз вижам едно той друго на един и същи адрес.Последваха размяна на скрийншотове докато се уверим и двамата ,че е така ( постояно блъскане на F5 от срана на колегата защото той гледаше сайта както беше преди часове).Това беше голям 'смех' падна , и един доставчик осиротя с 1 user.Така правиха 'пачка'някога , тези 2 доставчика отдавна са в небитието (за радост на юсерите) но явно моя човек бе изтеглил късата клечка.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

- HTTP протокола и стандартизираното му имплементиране предпоалгат да няма проблеми с остаряло съдържание

- конфигурирането на Squid е документирано на официалния сайт с предупреждения когато се активират опциите за по-добро употребяване на кеша, админа на кеша носи отговорност и се говори с него в такъв случай

- ако се случи проблем - проблема е в сървъра, не в кеша, като той може и да се заобиколи с отпускане на кеша за сметка на спестяването на трафик/скорост на зареждане/сваляне

- международните сайтове по-скоро имат нужда от кеширане отколкото да нямат

- по света по горите,  из царевичака - има нужда от кеширане и то е реалност, в големите градове - по-скоро няма

- DNS кеширането е по-важно от HTTP кеширането, особено в случая

jaredhared, опита ли да конфигурираш DNS сървъра на google: 8.8.8.8 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

DNS-ите на Гугъл са чудесни, но имат един гаден проблем....не се съобразяват със зададените времена....Expiry time го имат за безкрай. От лятото съм сменил няколко IP-та на хостове и гугълските DNS-и още ми връщат старите адреси и не си правят труда, да си обновят БД. Нямям зададен по-дълъг период от 1 седмица, за който и да било запис в Bind.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.