Jump to content

Няма такава глупост, глобул не дават колокация по кулите


koko

Recommended Posts

Няма такава глупост, глобул не дават колокация по кулите.

Исках да монтирам обурудване на тяхна кула, но те категорично отказаха и казаха че била охранявана и не допускали външни фирми.

Просто нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така искаш преди време ама същият отговор!Казаха ми -Политиката на фирмата била такава!Макар че на едно място бях видял техника на спектър нет монтирана на тяхна кула!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е глупост? Глобул за разлика от Мтел сами си изграждат кулите. Не ползват чужди и не дават на други фирми. Най-нормална политика на фирма вложила много. Аз да я определях също не бих дал на никой да ми се катери по кулите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Напълно нормално . И трите оператора не дават.

БТК май са задължени по закон, но ти обаждат такава цена, че ти сам се отказваш ;)

Няма такава глупост, глобул не дават колокация по кулите.

Исках да монтирам обурудване на тяхна кула, но те категорично отказаха и казаха че била охранявана и не допускали външни фирми.

Просто нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е глупост? Глобул за разлика от Мтел сами си изграждат кулите. Не ползват чужди и не дават на други фирми. Най-нормална политика на фирма вложила много. Аз да я определях също не бих дал на никой да ми се катери по кулите.

Така е , дори да ти разрешат(което при Глобул е невъзможно ) задай си въпроса имаш ли сетификат на техниката която ще качваш(задължително) , кой оторизан ще извърши монтажа, пуска да не изреждам още подробности(разрешителни разни ,достъп до технниката как мислиш ще получаваш отиваш и си чоплиш нали си е твое да ама не ).До тук интусиазма ти тябва да се е изпарил.Както каза и Mile това са доста вложени средства визирайки изграждането само на един обект ,купуване на земята (задължително, освен ако е стртегическа кота няма кой да им продаде затова градят на алтернативни коти) ел захранване 100% тяхно с задължителна подръжка от месния оператор (договор) и още да не изреждам.Така ,че и аз да съм няма да дам . Нали всичи искате равнопоставеност еми това е , като искаш построй си .Никога нещата не трябва да се гледат само от собсвената страна човек трябва да си направи труда да погледне как стоят нещата от другата страна , че тогава да съди кое как и защо аджеба е тъй а не като ми отърва.

пп:защо не им предложиш да ти пренасят трафик няма начин да не се съгласят(имат всико необходимо),ако не се съгласят значи освен всичко по горе им и кофликт на интереси .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spnet и globul доколкото съм запознат си носяттрафици един на друг... затова може и да има тяхно обурудване..

Аз например, както споменаха не съм имал възможност да си видя на чужда кула техниката... Лично... Има си сертификати.. Има си хора с такива. Монтират и сдават. Оти иначе става дизайна "и я моем и тате мое.. ма козата си сака пръч".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам спектър да имат антени по кули на Глобул ( може да им изключения из Варненско,ама там е друга бира..)

Аз съм слагал Релейна станция на кула на Мтел,но за wi-fi линк забравете.

По кулите на НУРТС има шанс - при последното запитване отговора беше :

Цените  са както следва:

            А)  Първоначална  цена за проучване, организиране на услугата и достъп при инсталиране на  оборудването: 290.00 лв. 

2.      Месечна  цена:

-          два  броя параболични антени с диаметър 0.60м: 120.00  лв.

-          съоръжение  до 1м3, разположено в помещение на обекта: 78.00  лв.

-          електроенергия  за съоръжения с консумирана мощност над 200 W: по  цени, определени от съответното електроразпределително  предприятие.

3.      Цени  за допълнителни услуги:

          -    достъп за монтаж/демонтаж на съоръжения: 100.00 лв.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бяха сложили няма да казвам къде но бяха може и да е било уговорка с техниците  ;) !иначе сега не им е тем техниката гледам че от доста време е свалена!И не е из Варненско а из Пловдивско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.