Jump to content

По предишният въпрос !


Guest martidim

Recommended Posts

Администратора доста бързо заключи темата по предния въпрос. Докато чета двата отговора се сетих за "шегата" за разликата между американските, руските и българските форуми. Причините поради които задавам въпроса нямат нищо общо с изводите - плод на въображението на някой хора. Мисля, че ако искаме да променим тъжната "шега" за нашите форуми е време да се отнасяме с малко повече уважение към всеки въпрос. Ако някой няма какво да отговори е достатъчно да не пише по темата, а не да отприщва въображението си. Надявам се да отключите темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Малко по обстоятелствен отговор - пускането на 90 или повече волта е НЕЗАКОННО.  Освен , че е незаконно (аз не си падам чак толкова по законноста) е и ОПАСНО за други хора.  Към това вече не съм толкова безразличен, колкото към законността.

Поне докато имам админ права , тук няма да има публикувани теми с информация за ОПАСНИ за други хора дейности.

И недейте да ми казвате как вероятността някой да пострада била малка. ДА МАЛКА Е, но я има. Същата (ако не и по голяма) да се качиш на автомобила и да те приберат в чувал.  всеки ден трима човека без късмет попадат в тая вероятност.

Не съм казал, че точно ти ще пуснеш 90в по лан кабел и той ще се скъса и т.н.  Но темата ще я прочетат 50 човека и един ще си каже - "какво толкова - вероятността да пострада някой е много малка".

И защото подобни въпроси произлизат от нежеланието да се направи мрежа, спазваща поне минимални изисквания - за безопасно напрежение. Не е невъзможна задача.

Ама защо да не я караме през просото.

Да ти отговоря и защо заключих темата , вместо "просто да не пиша в нея".

Защото да пуснеш 90 или повече В по ЛАН кабел е простотия. Дори въпроса за това е простотия. А срещу простотията поне аз се опитвам да се боря. 

Едни с подобно мислене бяха пуснали 220В във фонтан в София навремето и загина човек.

За  въпроси относто това как да си направиш 90В захранване има специализирани форуми, в които с удоволствие ще ти отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безумно е повече от 60в. Единствено за оптика с 1.2-1.4мм мед е горе-доло приемливо.

И то подземно .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да поддържам спора, но при мен се следи всеки суич. По трасето се подават 60V и сървъра на всяка мрежа си следи трасетата и при отпадане на трасе се изключва захранването. Нужни са няколко секунди на програмата, която следи за да изключи захранването и да подаде съобщение на централния сървър. Сървъра звъни на дежурния и му "пуска" съобщението за проблема и тока се пуска след проверка на трасето. Мисля че при това положение и 220V да има по-кабела пак е безопасно. В този случай въпроса ми не е за LAN-захранване на кабели по диреците, затова ме ядоса реакцията на админа. Не може от един въпрос да се правят глoбaлни изводи и да се разиграват етюди от филми на ужасите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Значи точно заради такива, "мислещи"  като тебе има стандарти за безопасно напрежение.

Щото тая работа с мислене не става.  Тия дето бяха пуснали 220 във фонтана също мислеха, че е безопасно.

Изискванията за безопасност (не само за напрежение) в техниката са писани с кръв (в буквалния смисъл) .

Имаш късмет, че не работя в КРС , ама да знаеш, че и те четат тука.

Много по  преди ти да направиш "професионалните" си защити хората са измислили дефектнотоковата такава. И въпреки всичко  изискванията за БЕЗОПАСНО напрежение никой не е отменил и никой и не помисля да ги отменя.

Освен това в случая аз не виждам спор, виждам нещо друго.....

АКо продължаваш да мислиш в същия дух, най много да си издействаш сигнал до КРС и ония със строителството ( Симидчиев го познавам лично и съм работил с него 2 години)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SS7 имам чувството, че не четеш написаното от мен, но си даваш мнението. Специално за теб пак пояснявам, че където имам кабел по дирек се подават 60V. Въпроса ми не е за подобно нещо! Със заплахите ти разговора придобива ниво от детската градина ! Виждаш ми IP адреса - Действай ! Имах период преди няколко години когато само за около 20 месеца ми направиха проверки от всички възможни инстанции общо 38 проверки : ГДБОП, Инспекция по труда, Икономическа полиция, ХЕИ, Пожарна, Данъчни, Редови полицаи (за глупости), Община, ... само извънземни не са идвали. Естествено всичко това от конкуренцията. Само с комплексари досега не съм имал работа. В този форум може и да си голяма работа, но реалността е друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Драги младежо, освен че си прост, си и нагъл. Обикновено тия двете вървят в комбинация.

Писнало ми е от тарикати, за който законите не важат, затото те са по-умни от останалите.

У вас си пускай където и колото си искаш напрежение .  На публични места обаче си длъжен да спазваш нормите за безопасност, които не се отнасят само за "диреци" , а дори представи си и за шахти. Даже за шахтите ограниченията са по жестоки.

Като си толкоз "законен" имаш ли т.нар акт 16 ?

Каква работа съм ,не си точно ти човека дето ще каже. Изключвам те от групата ISP , и ако дори само един неин член се застъпи за тебе , ще те върна обратно.

Следващото нещо което ще получиш е постоянен бан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ехее колеги успокойте малко топката, има една поговорка три пъти мери един път режи в случая ;) три пъти мисли един път пиши, просто няма смисъл.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

В този форум може и да си голяма работа, но реалността е друго нещо.

Ах леле,това беше най тъпото нещо което можеше да напишеш,как можеш да говориш за някой който не познаваш лично и не знаеш неговите способности и неговият умствен багаж. Просто ако познаваше лично човека със сигурност друго ще мислиш.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

Благодаря за помощта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не защитавам принципа с над 50-60В.. по лана но като се замисля историята познава много по трагични случай за над 90В. И във форума ако не се лъжа дори са разисквани.... По принцип стандарта си е 48.. аз лично немога да кажа, че навсякъде го спазвам тъй като имам и по 60В но е променливо! Освен това радко върви по лана, а по отделен ШВПЦ кабел. Автора на темата не ми стана ясно какво иска точно схема на какво захранване .. импулсно или стандартно? Моя съвет е да не превишаваш 60В и то променливо тъй като е по-безопасно да не говорим, че има много преймущества.. Освен това задължително предпазители на входа / изхода на захранващия блок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.