Jump to content

WIFI интернет с 2-ва acces points. Възможно ли е?


nnext

Recommended Posts

Здравейте. Та значи имам 2-ва пойнта Минитар. Идеята е да ги настроя за покритие от 700-800 метра безжично, за да имам нет в къщата си. Какъв е най удачният начин и възможно ли е да стане без рутер? Не можах да намеря подходящо обяснение в нета. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ясно какво точно искаш да направиш: предполагам точка където имаш интернет слагаш 1 минитар - къщата 2-ри минитар, и на точка 2 искаш да имаш безжичен нет. Това се прави по следния начин с 2-те устройства: точка 1 минитар Ап режим; точка 2 - 2-ри минитар репиитър режим. Правил съм го преди време но това е най-лошият възможен сценарии, най-добре е PtP с минитарите и рутер на точка 2. Помисли за антени, щото ако позваш само вградените няма да стане на тези 700-800м.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не ясно какво точно искаш да направиш: предполагам точка където имаш интернет слагаш 1 минитар - къщата 2-ри минитар, и на точка 2 искаш да имаш безжичен нет. Това се прави по следния начин с 2-те устройства: точка 1 минитар Ап режим; точка 2 - 2-ри минитар репиитър режим. Правил съм го преди време но това е най-лошият възможен сценарии, най-добре е PtP с минитарите и рутер на точка 2. Помисли за антени, щото ако позваш само вградените няма да стане на тези 700-800м.

Защо да е най-лошия сценарии аз ако съм точно така бих го направил  , с по една омни и на двата минитара и е готов ако такъв му е замисъла.Предложи по добър сценарии щото ми е интересно, че и покраи омнито може да закачи и някои друг комшия :)  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Защо да е най-лошия сценарии аз ако съм точно така бих го направил  , с по една омни и на двата минитара и е готов ако такъв му е замисъла.Предложи по добър сценарии щото ми е интересно, че и покраи омнито може да закачи и някои друг комшия :) 

Репитер режима нее добра идея  по добра идея  е или да ползваш  WDS или Bridge+AP също може да се ползва PtmP e разбирасе трябва машинките да подържат описаните режими на работа

при това който и от вариантите да избереш е много по добър от репитер

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.