Jump to content

Мнение за RB450G и RB750G


hristovivo

Recommended Posts

Здравейте, от скоро чух и видях Mikrotik и съм много впечатлен от възможностите и характеристиките на бордовете им, както и от самата система. При клиенти пуснахме с RB450G и RB750G връзки м/у офисите им с EOIP over PPTP и работи много добре - 35-40 mbps, но имам следния проблем -

от 6 рутера които купих два изгоряха почти веднага - единия ( RB450G ), както ми беше включен към лаптопа за тестове и конфигуриране ( нямаше нищо друго включено - лаптоп на батерия и рутер с адаптер в контакта ) - спря да работи втори порт и започна да напича металния екран на портовете. Констатацията в сервиза беше гръмал чип на суича (Atheros 8316) и съответно няма гаранция... Между другото благодаря на колегата от ReloadBG.com за съдействието по случая ;). Днес ми изгоря един RB750G - малко след като го включих при клиента са го съборили от шкафа и той е спрял - констатацията  - гръмал чип на суича ?!? Та въпроса ми е какво ви е мнението за качеството на тези два модела - мислех да сменя в 10-15 офиса на клиенти старите рутери  с  RB450G или RB750G , но при два от шест изгорели взех да се замислям дали няма да се вкарам в приключение ...

Моля за вашето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 450G да чукна на дърво май са на 2год.. вече и не са спирали като изключим проблемите по софтуерната част.... Нещо не ми стана ясно как като падне изгаря чипа или грее конектора.. Кой е тоя сервиз? Моето мнение е, че MT почнаха да свалят качеството на хардуера си. За предимствата на ОС а няма да говоря тъй като във форума има много хора който са светлинни години по-напред в тази област. Но по отношение на хардуера определено ми се струва, че не са като преди... Както се казва всяко чудо за 3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RB450G спря да работи както си беше на бюрото включен само в компютъра ми - загуби линк , втория порт спря да свети и да работи, а ламарината над него беше като котлон...

RB750G-то, който се прцака днес - включих го и си тръгнах от клиентите ми, след малко администратора им се обади , чв нямат интернет , а на рутера светели 3 от портовете без да има закачен кабел ... След като в сервиза казаха че е суича на рутера му звънях да го разпитвам дали е имало някакво събитие, от което да изгори. Той каза че го е съборил от шкафа и рутера е спрял, след като го е рестартирал вече са светели и празните портове....

Чесно казано не мога да си обясня от какво изгоряха - особено първия - не е имало пренапрежение или нещо друго. Лаптопа, към който беше вързан си е ОК. Не знам... чудя се дали не е дефектна серия в чипа на суича... или съм голям карък  ;) . До сега суич без нищо не ми е гърмял, а се занимавам с компютри и мрежи от 15-20 години. Например Linksys WRT45G(L) съм продал към  над 300 бройки и до сега имам два гръмнали от гърмотевици - всичко друго си работи...  Чудя се дали е проблем с качеството на RB450G и RB750G или просто лош късмет ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е лош късмет и аз имам един 450g и няма проблем вече 1 година

Доста надеждни. При вас има други проблеми с мрежи и захранвания. Най-точната стистика е при нас. Някой закупил 1-2 броя не може да е особено прецизен в това отношение. С лана проблема не се счита като дефект същотото е да спукате гума на пирон и да кажете тази гума не става за нищо.При нормална експлоатация няма място за притеснение шанса да се развали е почти нулев.

Съгласен съм че с 6 броя никаква статистика не може да се направи. Просто при мен старта беше с много негативен резултат...  ;) . Относно мрежите - първия ( RB450G ) изгоря на пач кабел между лаптоп на батерия и рутера. Рутера беше включен с оригиналния адаптер в контакта. Дано наистина е от лош късмет, а не от проблеми в качеството на бордовете - иначе като възможности/цена не съм намерил друг аналог и искам да ги продавам и използвам....

  Затова и питах за мнение във форума - все пак всеки търговец - както Вие, така и аз си хвали стоката ;D

P.S. Използвам случая  още един път благодаря за съдействието на колегата от reloadbg.com по случая с RB450G-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам няколко 750г и съм доста доволен.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така колега. Ститистика не се прави с няколко броя. Най точна статистика би могло да ни даде Микротик, а най-неточна крайният клиент. Ние сме някъде по средата тъй като имаме база за сравнение на купено и върнато.

Прав си колега, че от няколко бройки за статистика не може да се говори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам към 20 рб750 от доста време над година, през ръцете ми са минали над 50 и се сещам само за един изгорял поради неясни причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и на мен 1 порт на RB450 ми замина, само от рестарт на суича към който беше включен.... тогава борда беше включен към 3 Смарт суича в добре заземен рак, като самият борд не беше заземен. Явно са им доста "слаби" портовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно ...

RB450G след 250 дни днес реших да дам ребоот и повече не зареди, загаснаха 60 човека няма такава гавра

някой да има идея как да го съживя защото сега прехвърлих всичко на един РБ433АХ който поемаше радиото до въпросното село но това му идва нанагорно 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само със нетиинстал ще стане ли, са ще разтърся из колата дали няма и 2 букси дб9 набързо един нулмодем да направя

а за кабел достатъчно ли е 2 с 3 , 3 с 2 и 5 с 5 пин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.