Jump to content

Нужда от съвет за малък квартален wireless


Recommended Posts

Здравейте,

имам идея да пусна безжично интернет до съседите на село. Целта на занятието е, че така или иначе аз си ходя рядко, но все пак ми трябва интернет като съм там, та поне да си делим таксата, че така ми идва малко неизгодно.

Положението може да се види от картинката  - аз съм в средата - до едните съседи е около 60 метра, до другите е около 30 ( и в двата случая с пряка видимост). В момента съм пуснал 2 броя Linksys WRT54GL на дългото разстояние, а на късото лаптопа си лови без проблем. И двата Linksys-а са монтирани навън,  и основно ме притеснява, че няма да изтраят дълго време - температурите лятото са около 40 градуса, зимата стига до -22, въпроса е с какво да ги подменя, така, че да не е безкрайно скъпо и да стане сравнително надеждно решение.

Трафика който ще е необходим да се носи е около 30 мегабита.

Решението може да е както на 2.4G, така и на 5.8G. Там други wireless мрежи няма (или поне лаптопа не засича други).

Според мен най-добре би било в средата един bullet с omni антена и откъм клиента един nanostation loco, но дали не може да се измисли и друг вариант. Вариант при който устройствата да са вътре в стаите също е възможен, но тогава ще трябват кабели до антените ( и антените ) по около 2 метра.

wireless_path.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

което може да направиш с кабел не го прави без ;D

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че с кабел е най-добре... но проблема е при по-далечния съсед - няма как да заобиколя двата двора... освен ако не прекарам жицата по стълбовете за ЧЕЗ. Което незнам до колко е разумно като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледай  се в някой град от къде минават.... ако не искаш да закачаш по стълбовете прекарай проволка 60 метра са малко

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.