Jump to content

Домашен рутер и суич .. .. ..


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Идеята е следната - стандатен 8портов суйч и на 2 от портовете му да е закъчен домашен рутер тип сапунерка да натва в друга мрежа. Обаче до колкото се мъчих да го подкарам - все се лоопва мрежата и ме навежда на мисълта за "умен" суич.. някакви други идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

малко не ми е ясна целта на занятието, какво имаш предвид под сапунерка?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е следната да натва в друга мрежа но да е към същия суич свързан. То не мо пречи да сложа умен суич но искам да разбера може ли без... Под сапунерка имам предвит - домашен рутер без никакви екстри... просто нат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Идеята е следната да натва в друга мрежа но да е към същия суич свързан. То не мо пречи да сложа умен суич но искам да разбера може ли без... Под сапунерка имам предвит - домашен рутер без никакви екстри... просто нат...

йч

Няма да може,ще може да стане ако е с както казваш ти "умен".Другия,прост вариант е да сложиш  втори суич.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как с 2 ри... то пак ще трябва да е свързан с първия пак ще стане така... идеята е, че 2 те мрежи трябва да са си към 1 суич и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш предвид с 2 рутера (сапунерки). Сапунерките не могат да се направят в две мрежи едновременно на ЛАН частта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвит 1 рутер който и WAN & LAN да са в един суич и да си натва по същите трасета по който му идва към WAN а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвано с тп ликн wan порта направо в него си и  ;D

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пробвах с един Qubs qb5004ps, ADM5120P InSide флашнат с на Edimax софтуера който е доста по-напред. Получи се но....когато при пуснат рутер сложа първо лановете и после слова WAN а - работи. Обаче спре ли му тока, а кабелите са закъчени и при стартиране със закъчени лан и ван...... се дъни... Ясно е, че ще трябва Vlan суич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мойта мрежа редовно arpwath засича МАС адреси зад Edimax рутери...не знам какво им е сбъркано, но такъв рутер не бих си сложил и да ми е подарък. Естествено е след, като се получават L-2 връзки между WAN и LAN, да се лупне суича, при свързване каквото искаш...и умен да сложиш и той ще се лупне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.