Jump to content
  • 0

UDP ?


SirDido

Въпрос

Здравейте , как да се справя с удп пакетите които ми задръстват канала и имам голяма накъсване на пакети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

с техника която позволява това 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SirDido, по-конкретно решение може да има ако има пояснение, повече информация за конкретния проблем.

Общо взето вдигането на канала е - Хвършял MikroTik-а и другите 802.11? в подфоума "Купувам продавам" и слагаш релейки за поне по 15 000 лв. Купуваш 4 пъти повече Интернет от доставчика си. А можеш тези пари и да ги вложиш в администратор, който умее да се справи с проблема. Чрез "шейпинг".

Моля научете се като питате, поне да давате повече и по-подробна информация за проблема. Jesus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SirDido е поредния интернет "доставчик" - страх го е да не му земете клиентите - затова се таи така  ;D

Канал нема как да дигне , и шейпър не мое си напише, да си плати пари нема  - с 5 абоната толкоз  ;D

Дидо земи виж кой торентаджия последно върза и го изключи, да не те мори!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиши на кирилица

brei kakvi razbirachi imalo tuk ;D

deto samo govoriat.

iskam da ti kaja che v momenta niamam nikakvi problemi nito s torentite nito s abonatite a te sa dosta poveche ot 5 ;D zatova po-dobre kato ne mojesh da pomagash si malchi tova shte te napravi po umen,smeshniko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми де да знам , то при мен на 5-тия абонат стана порблем като при тебе, та реших, че сме колеги с тебе. Съжалявам за грешката  ;D

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиши на кирилица

brei kakvi razbirachi imalo tuk ;D

deto samo govoriat.

iskam da ti kaja che v momenta niamam nikakvi problemi nito s torentite nito s abonatite a te sa dosta poveche ot 5 ;D zatova po-dobre kato ne mojesh da pomagash si malchi tova shte te napravi po umen,smeshniko.

щом нямаш никакви проблеми защо търсиш помощ, според мен във форума има хора които разбират, и хората които са ти писали са сред тях , все пак те не са длъжни да ти отговарят затова имай уважение към тези които все пак са решили да ти отговорят а не да се мислиш че като си вързал 5,10 или 15 машини в мрежа и си много напред (не искам да ми се обиждаш но си е така ).

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ти па по стара тема не намери ли да вдигнеш ?

И що мислиш така, че МТ е за "хвърляне" за малък (та дори за среден) град ? 

Освен това, ако проблема му е много на брой малки UDP (pps) много трудно ще го реши със "шейпинг" , колкото и пари да влага в "администратор" , или пък колкото и да вдига капацитета.

SirDido, по-конкретно решение може да има ако има пояснение, повече информация за конкретния проблем.

Общо взето вдигането на канала е - Хвършял MikroTik-а и другите 802.11? в подфоума "Купувам продавам" и слагаш релейки за поне по 15 000 лв. Купуваш 4 пъти повече Интернет от доставчика си. А можеш тези пари и да ги вложиш в администратор, който умее да се справи с проблема. Чрез "шейпинг".

Моля научете се като питате, поне да давате повече и по-подробна информация за проблема. Jesus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти па по стара тема не намери ли да вдигнеш ?

И що мислиш така, че МТ е за "хвърляне" за малък (та дори за среден) град ?  

Освен това, ако проблема му е много на брой малки UDP (pps) много трудно ще го реши със "шейпинг" , колкото и пари да влага в "администратор" , или пък колкото и да вдига капацитета.

Защо много трудно шейпара ще може да се оправи с многото пакети

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Защото проблема с много малки пакети не е  свързан с капацитета.

Обикновено процесора умира преди да се напълни линка и да има нужда от шейпене. Така, че проблем с много малки удп е хардуерен проблем най-често , не администраторски .  И всякакви манипулации на трафика го усложняват, а не го решават.

Само 4-5 мбита от  малки пакети са достатъчни да  уморят РБ433 , за пример това е трафика от 50-на играчи на CS .

Решението е по мощна машина ;D

Защо много трудно шейпара ще може да се оправи с многото пакети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

За UDP  !?

connlimit помага за TCP , но не и за Connectionless transport layer protocols  , че не знам как да го кажа на български ;D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

За UDP  !?

connlimit помага за TCP , но не и за Connectionless transport layer protocols  , че не знам как да го кажа на български ;D

Няма проблем с ограничаването на UDP.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Да - няма - по скорост ;D И то само изходящия от рутера трафик.

Но не и по "конекции" , каквито няма при този протокол.

Няма проблем с ограничаването на UDP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.