Jump to content

JTag "проблем" с CA8-4


jordan_ruse

Recommended Posts

здравейте. имам въпросното радио, но с "кофти" фирмуеър. съответно не иска да запали. Разполагам с JTag с паралелен порт но не намирам кой пин на радиото какъв е. Ако някой е сменял софтуер по този начин на въпросното АП ще помоля да сподели как. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платката прилича доста на AirLive WLA-5000AP v2. Потърси за него как са разположени и виж все пак поне дали имат общи неща около конектора.. долния трябва да е т.е. черния. Белия е за 232 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах кой пинчета за какво са :

BR-6104KP (ADM5120), CA8-4  (AR2312) and possibly other devices 

    follow the standard EJTAG 2.6 connector layout: 

   

      1 - TRST# 

      3 - TDI 

      5 - TDO 

      7 - TMS 

      9 - TCK 

    11 - RESET# 

    13 - DINT (not used) 

      2, 4, 6, 8, 10 - GND 

    12 - NC (key, pin removed) 

    14 - +3.3V 

   

    TRST# has a pull-down to GND, needs to be pulled to +3.3V through  100R.       

DJ69, найстина има 3 АП-та който изглеждат по един и същ начин и са съвместими по софтуер /от това което видях/. Сега Другия ми "проблем" е че никога не съм правил подобно нещо и нямам идея какъв софтуер се ползва и как се ползва за да се "налее" фирмуеъра на ново. Който го е правил .... ще помоля да сподели. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай то, че неможе да ги разбереш дали всички са верни както си видял някъде си... но поне провери с уреда дали захранването и масата са на тия места където са посочени, че аз нямам много вяра на всичко което се пише напоследък.. и то от горчив опит ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

teraterm е програмата обаче трябва да се знае точния начин според апи-то

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Правил съм я тази операция с флашването . DDWRT - имат една програма която чесно да ти кажа неможах да я накарам да работи коректно за ATHEROS  инвертира битовете които чете или пише ( с DWL-2100AP).

  Най добре се насочи към Linux -openwince JTAG играл съм си с нея. Мога да те насоча къде можеш да прочетеш повече:

http://xoomer.virgilio.it/ramponis/

Ориентировачно време за запис на 320Кб (толкова е Боотлоадера) около 3-4 часа.

AR2312/13 потдържа 8 или 16 битов интерфейс за данни при което началото на Флаша е на друг мемори адрес който трябва да зададеш за запис. Трябва да попрочетеш малко по форумите за СА8-4 какъв е .

И умната че можеш да изтриеш ЕЕПРОМ данните които са също във флаша . Препоръчвам ти да не  триеш или форматираш целия флаш след като се закачиш.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Bobo, благодаря за отговора, но много леко ме отчая :) !! Това ще се окаже сериозна работа на която трябва да се обърне внимание и да се отдели време, а това е нещо което на последък ми липсва. За сега въпросното АП отива в някой шкаф. Когато се заема с него .... ще пиша отново. Поздрави.

п.п. проблема ми в случея е че за това АП почти нищо никъде не е писано ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога ли да му "налея" DDWRT за тест ??!? мисълта ми е просто АП-то да зареди и след това да го флешна през TFTP .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.