Jump to content

allp2p golyam problem!!!


SirDido

Recommended Posts

Здравейте, някой можели да ми помогне?

Имам изградена мрежа на 2,4гнз с 10 абоната като им пускам нет от рутер tp-link 941 флашнат с dd-wrt и микротик рутер pc което е главният рутер.Имам идеален пинг 2-5 до клиентите не зависимо какво правят из нета ,но когато се включи п2п конекции започват проблемите прекъсване на пакети и висок пинг, и в момента съм изключил п2п.Как мога да го оправя този факън проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничи на всеки абонат  tcp конекциите,примерно на  100...проблема е че все някой ще изреве за "бавен" нет защото си е препълнил конекциите. Бавния нет от гледна точка на абоната е бавно отваряне на страници.При ограничени tcp конекции винаги се оказва че абоната има пуснат торент клиент(или заразен с бацил комп) и се опитва да отвори някоя страница.При препълване на конекциите не че нета е бавен а просто е достигната максималната граница от 100 конекции и докато не се освободят от торент клиента браузера е на стенбай(просто казано).

За проверка на конекциите на даден комп се пише в CMD---  netstat -s ---и се гледа Current connections.

Понякога при прекалено много конекции без пуснат торент клиент може да се познае за наличие на бацил.

Пример: скайпа ползва стандартно 6 конекции.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се експерементира може и над 100 да ги направи.. ??? То в неговия случай според мен АP то се дъни повече от колко нета.. Все пак при p2mp се слагат по сериозни АP та. И трябва и да се почете малко ??? Защото като се замисля има доста възможности от който може да се скапва трасето...  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ако имаш възможност разкарай смени ап-то със нещо по читаво и ще си решиш проблема на ниво на което че основната линия ще ти е добре,а клиента вече ако си бълва прекалено много connect ще му забива неговото си ап

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

маркирай основните портове :80 :443 пощи и т.н.

сложи ги в едно правило над това за рязане на р2р и си готов 

после ако искаш р2р и на 50 конекции го отрежи

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok мерси на всички ще опитам каквото мога но това  с конекциите съм го пробвал и пак е същото е ап-то ми се струва читаво процесора е 400 с 32 рам п2п сам го маркирал на 50 конекции а на ап-то съм задал Булк и пак се получава същия проблем ,не съм пробвал да смена версията на микротика и да настроя лаиер7, дали ще има подобрение или да си купя лиценз левел 4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tp-link 941 между другото това ап как се даржи според теб  и на мен ми се вижда мощно

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.