Jump to content

Рутер 20dbi(100mw) с 2 антени по 16dbi


Recommended Posts

Здравейте,интересуваме ако на рутер който е до 20dbi му сложа две секторни антени 16 dbi и 13dbi , ще имали ефект или няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами в момента има рутер с 3 антени с  мимо ако му сложа адна антена 16dbi секторна и 13dbi  или 9dbi дали ще е ефектно или ще прехвърля на едната антена после на другата или ще запълни 20-те dbi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по стабилна връзка и намаляване на висок пинг при сваляне, аз така си мисля или ще ми е нужен RB примерно този е на добра цена http://reloadbg.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=1&products_id=184

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по стабилна връзка и намаляване на висок пинг при сваляне, аз така си мисля или ще ми е нужен RB примерно този е на добра цена http://reloadbg.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=1&products_id=184

Това може да ти осигури стабилна връзка и ниска латенция,ако знаеш как да работиш с него.Имай предвид че ще ти е нужно  префлашвани и линукс познания за управлението му.Еквивалент е на RB433AH като хардуеър,не ползва mikrotik routeros ами openwrt което си има добри и лоши страни.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,интересуваме ако на рутер който е до 20dbi му сложа две секторни антени 16 dbi и 13dbi , ще имали ефект или няма.

За ефект да ще има и то добър, според мен , незнам защо reloadbg.com мисли че положението ще е зле ако може да обясни не само (Положението ще е зле) 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

To ефект ще има то е ясно ама след 1-2 рия усер и тоя рутер ще почне да хълца.

Koe te karada mislish taka ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактите и практиката. Неможе с процесорче на 100-200MHz да пускаш на много народ да не говорим и в тоя ефир още повече п2мп. Нали ги гледам мойте дето са аналогични по сила но с DDWRT и като 2-3 ма пуснат торентите започват да скачат много рязко мс-те . Автора на тема не е пояснил какво ще прави? Ако иска да си ползва нета от тях на по-дълече ще стане ама ако мисли с трици да лови маймуни.. се съмнявам да успее  :)  Поне от темата и посоченото като данни подразбирам, че говори за домашна сапунерка.. Ако греша моля да бъда извинен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми е да пусна стабилен нет на 10-на юзера всеки  с отделно  АП на разстояние  до 1км. и да могад спокойно да свалят торенти.В момента съм с пс рутер с микротик и 2 тп-линка рутерчета към него които сам вързал по една секторна антена на 2,4гхз и пращам нет на 10 юзера като съм ги разпределил на рутер по 5, идеята е като пуснат да свалят да няма забавяне и слаб даунлоад,защото смятам да вържа още хора но ще ми умре коня :) ме съмнява. Кое е възможно най-доброто решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.