Jump to content
  • 0

Въпрос относно VPN (ipsec)


ziigmund

Въпрос

Здравейте на всички , имам проблем който ме мъчи от няколко дни и реших да пиша тук . Значи историята е следната - трябва да направя връзка с един сап портал през ВПН (IPsec). Хората които вдигат самия тунел ми пратиха настройките за да го пусна и от наша страна .

Ipsec settings:

IKE main mode

Preshared secret

хх.ххх.хх.х(моето ip) <-> 212.95.165.114

Phase1 – 3DES-MD5-DH2

Key: *****************

Phase2

10.90.228.144/28 (моята мрежа) - 10.115.0.0/16 (SAP-DC)

+PFS

Тук обаче ми направи впечатление адреса 10.90.228.144/28 (моята мрежа е клас C ,въобще нямам такива адреси на лан интерфейса) . Настроих си другите неща по тунела , но естествено не върви . После добавих и въпросния адрес 10.90.228.144/28 на лан интерфейс на микротика , пак не става  :) . Добавих си вътрешните адреси на сървъра им в хостс файла и тн . Всички настройки съм прегледал по 100 пъти , но без резултат . Ето адресите в локалната мрежа - http://img24.imageshack.us/i/28979398.jpg/ . Съвсем от скоро работя с микротик и направо ми се запали главата с този впн . Ще съм наистина много благодарен ако някой ми помогне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Здравейте на всички , имам проблем който ме мъчи от няколко дни и реших да пиша тук . Значи историята е следната - трябва да направя връзка с един сап портал през ВПН (IPsec). Хората които вдигат самия тунел ми пратиха настройките за да го пусна и от наша страна .

Ipsec settings:

IKE main mode

Preshared secret

хх.ххх.хх.х(моето ip) <-> 212.95.165.114

Phase1 – 3DES-MD5-DH2

Key: *****************

Phase2

10.90.228.144/28 (моята мрежа) - 10.115.0.0/16 (SAP-DC)

+PFS

Тук обаче ми направи впечатление адреса 10.90.228.144/28 (моята мрежа е клас C ,въобще нямам такива адреси на лан интерфейса) . Настроих си другите неща по тунела , но естествено не върви . После добавих и въпросния адрес 10.90.228.144/28 на лан интерфейс на микротика , пак не става  :) . Добавих си вътрешните адреси на сървъра им в хостс файла и тн . Всички настройки съм прегледал по 100 пъти , но без резултат . Ето адресите в локалната мрежа - http://img24.imageshack.us/i/28979398.jpg/ . Съвсем от скоро работя с микротик и направо ми се запали главата с този впн . Ще съм наистина много благодарен ако някой ми помогне .

Слагаш адреса на грешни места,гледаи в менюто IPsec.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.