Jump to content

Максимално ЛАН трасе ?


Guest martidim

Recommended Posts

Мисля, че е интересно какъв е "рекорда" за най-дълго трасе (последователно навързани суичове)? Колко е дължината му ? Колко е броя на суичовете ? ... Може би и вида на кабела, модела на суичовете, модела на ЛАН захранването и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази схема ще работи до безкрай, когато broadcast, multicast трафик е 99 мегабита, ще може да мине 1 мегабит полезен трафик и пак ще има някаква услуга :)??? ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази схема ще работи до безкрай, когато broadcast, multicast трафик е 99 мегабита, ще може да мине 1 мегабит полезен трафик и пак ще има някаква услуга ??? ??? :D

Може би колегата пита най-дългото трасе с едно  захранване.  Принципно дължината зависи от това колко волта ти стиска да пуснеш  :)

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 суича един след друг през 80-85М. Захранването им е по отделен 2х1,5мм кабел. Трасето има над 5 години uptime. 90V AC на изхода на централното захранване, импулсните захранвания както и централното са си наша разработка. Суичовете са 5 портови D-Link. Кабела е seamax FTP. RJ тата са някакви си .. . .  . Попринцип там рядко минават повече от 10мегабита но си държи без проблем 100. Всичко е под земята... :)  Ако хората от който зависи решат може и оптика да се пусне но едва ли ще го бутат и ще наливат... докато работи.

п.п. При пускането му бях пуснал пинг с паРкет 65500 и вървеше с 17-19мс което е малко над обичайното. Но тъй като 2 дена не загуби нито един пакет го оставих така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би колегата пита най-дългото трасе с едно  захранване.  Принципно дължината зависи от това колко волта ти стиска да пуснеш  :)

Точно това ми е въпроса. И DJ69 определено ме изненада с постижението си ! Моето е доста по скромно: 1080м с 9 суича CS8P и 60V DC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ми е въпроса. И DJ69 определено ме изненада с постижението си ! Моето е доста по скромно: 1080м с 9 суича CS8P и 60V DC.

Принципно това е ! ???  8-9  ..максимум 10 на 60В. Има сега на пазара едни импулсни до 110В . Може би с тях и едно подходящо централно ще се постигне някой и друг суич повече.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тия 100 тина волта и нагоре... задължително през добър FTP кабел и предпазители .... Щото са си малко височки и ако минават покрай места където минават и хора си е рисковано!

p.s. Според мен не е толкова важно да пуснем високото напрежение... то това е най лесно! Има някой неща който са според мен по правилни...

- Да е променливо напрежението има редица преймущества и е по безопасно

- Кабела да е на ниво ( няма да коментирам марки )

- Да не минава напрежението през RJ тата...

- Импулсните захранвания да имат минимална консумация и при ниски входни напрежения да не минават в режим на линеен стабилизатор.....

- При по ниското напрежение е по малък шанса за проблеми при бури. Но разбира се трябва да си има и запас по магистралата да не стават "рестарти" когато се натовари някъде ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

дължината зависи от прекалено много фактори ... така че...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.