Jump to content

TL-WA5210G


danielskiii

Recommended Posts

Тези дни пробвахме с колегата TL-WA5210G

самато устроиство е 2 пъти по голямо от локо самата антена е много масивна има си ланпротектор на входа също така и за заземяване недостатък , че е хь 2.4 общо зето си струва парите  :o

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • danielskiii

    8

  • PcTuninG™

    6

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    5

  • RudY-ElectriC

    4

и аз съм взел 10бр. за цвят да има :o

Пуснах един клиент към омни на 3км. в МТ се регистрира -80. имам 200м. в ляво още един клиент който е с калифорния 24 на Миро Варна -77. Няма май голяма разлика ;D

Ще пусна и п2п и ще споделя резултати...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Искам да попитам възможно ли е с това устройство(TL-WA5210G) да се свържа с рутера(D-Link DI-524 - не е допълнително усилван) на приятел, който живее през един блок (блока между нас е доста масивен и разстоянието между моя и неговия блок е около 300м)? Прочетох наръчника на устройството както и други мнения за продукта и доколкото разбирам е нужно да има ясна видимост между това и друго подобно устройство, за да се получи връзката на по-големи разстояния. Имам и още един въпрос, възможно ли е, ако се намирам в парка в близост до блока ми (разстоянието е около 700/800 м) с лаптоп (с вградена безжична карта) да се вържа към устройството ако то е пуснато в режим на безжичен рутер, и при положение че има няколко дървета между лаптопа и рутера. Въпросите ми са свързани с това, че не можах да разбера необходимо ли е и второто устройство да е усилено и ако не е дали ако няма пряка видимост между двете устройства в рамките на тези разстояния е възможно да се направи връзка. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да попитам възможно ли е с това устройство(TL-WA5210G) да се свържа с рутера(D-Link DI-524 - не е допълнително усилван) на приятел, който живее през един блок (блока между нас е доста масивен и разстоянието между моя и неговия блок е около 300м)? Прочетох наръчника на устройството както и други мнения за продукта и доколкото разбирам е нужно да има ясна видимост между това и друго подобно устройство, за да се получи връзката на по-големи разстояния. Имам и още един въпрос, възможно ли е, ако се намирам в парка в близост до блока ми (разстоянието е около 700/800 м) с лаптоп (с вградена безжична карта) да се вържа към устройството ако то е пуснато в режим на безжичен рутер, и при положение че има няколко дървета между лаптопа и рутера. Въпросите ми са свързани с това, че не можах да разбера необходимо ли е и второто устройство да е усилено и ако не е дали ако няма пряка видимост между двете устройства в рамките на тези разстояния е възможно да се направи връзка. Благодаря предварително!

TL-WA5210G - трябва да стане при пряка видимост(има ли блок посредата,не се хаби),неизвесно колко ще носи.

700/800м  Прекалено далече за лаптоп.Дори да сложиш голяма антена на предавателя и виждаш сигнала на 800 м,обратния канал няма да работи.Радиокартата на лаптопа е слаба от към лъчене.Сложи и преграда от дървета...нищо няма да стане.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм взел 10бр. за цвят да има :)

Пуснах един клиент към омни на 3км. в МТ се регистрира -80. имам 200м. в ляво още един клиент който е с калифорния 24 на Миро Варна -77. Няма май голяма разлика :)

Ще пусна и п2п и ще споделя резултати...

Колко струва бройката?

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 80лв. май беше, не помня точно.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко снимки на въпросното животно  :)

136685003820195049661283221470iisc11wmP399G4fTvJkT_s.JPG    3244963676828398841283221546hLmjT4rdAUhTKO4S5jHC_s.JPG    201732276015179254351283221605mmFRmlOVaJLGVnWjS7qS_s.JPG      19377545158192868471283221762FUIiKb8Hq6wqQ4tiFqkt_s.JPG    7019687181603913711283221771m4lTgVI1uvXlucCkbPFt_s.JPG    251529518758186801283221554Y1PMlcsL62ov8W9kxiJu_s.JPG

Случи се нещо интересно като го пробвах и още не знам защо така се получава по късно днес ще го мисля и базикам.Вързвам го към BM2 като по принцип ще работи на 300-400м от него но сега за теста го пуснах на около 50 - 100 метра от АП-то (през стена) и се вързва на 45дбм и 100% ccq така показва bulleta спийд теста на тп-линка показва тх 25мбпс  и rx 25мбпс а на практика от интернета си идва максимума (адсл 6мбпс) но upload-a на интернета реално е 1Кб/с (закачам се с лаптопа към bullet-a /от същото място където седи и тп-линка/ и всичко си е точно като скорости само през тп-линка се получава това) .... хм от какво се получава така  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

извън въпроса гледам на порта му са сложили някаква защита , един газов разрядник и трансил диод само диодите не виждам...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

На това животно да ли ще тръгне DD-WRT ?

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тяхно производство ако това е от значение TP link ги прекупват така да се каже. Производителя е много сериозен ние сме им представители за БГ.  Лят алуминий от 2 части лесно се сглобява не ръждясва, издържа на вятър 241км/h. Евтина и качествена антена по нищо не може да се сравни с БГ антените.

Е, чак пък на 241км ....... - на 23-24 км "случаен" вятър издържа, но не и да е стабилна. Тествах една на една кула и "устиска" точно 20 дена. Вибрациите са много и се пукнаха ребрата.  А и закрепването не позволява прецизно насочване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

какво мислите за това устройство прилича на nanostation със инжектор като на старите нанота новото тук е че има болт за заземяване ето малко характеристики на 2.4ghz е в ssi днес в магазина го гледах за 88.60

  • Outdoor weatherproof and lightning/ESD protection design  
  • 12dBi dual-polarized antenna easy to build up to 15km wireless link  
  • High Power to boost your signal coverage and link speed  
  • Passive Power over Ethernet for flexible deployment  
  • WISP Mode Supported

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL-WA5210G

ето и малко инфо и от мен

                 Hardware

Atheros AR2315 @ 180MHz

Amplifier SE2576L http://www.sige.com/files/PB_DST_SE2576L.pdf

Flash 4MB  S25FL032A

RAM 16 MB M12L128168A

Ethernet RTL8201CP realtek.info/pdf/rtl8201cp.pdf

 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.