Jump to content

Кабел Cat. 7 и клещи за кримпване

Mupo neTkoB

Recommended Posts

Имам кабел категория 7 обаче ми идва доста дебел за обикновените китайски RJ45. с какво ги кримпвате? клещите какви са. кабела е Draka оранжевия :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Има си специални конектори за този, дето са на 2 нива влизащите жички...ама нямам идея къде се продават въпросните  RJ-45 и така си ми седи цяла макара от същият кабел. Ако някой каже къде се продават свестни фабрични пач кабели SFTP Cat-6, тази макара ще отиде в зян :)

аз имам бая метри от него и ми трябват май RJ-ta за да си пусна по-дълги кабеляци до няколко компютъра/сървъра

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Аз имам 5-6-8 Reichle & De-Massari AG (R&M) дето са като инсърти - http://www.press1.de/wrapper.cgi/www.press1.de/files/1129021519bndamm.jpg

Това са плъговете за сериозни цели.

p.s. ето намерих и в магазин в Швейцария http://shop.rotronic-micro.ch/de/r_m_feldkonfektionierbarer_rj_45_kat_5e_stecker/21.17.3070.html?t_Action=searchKatalog&t_SearchValue=&t_Sort=&t_Hersteller=&t_Geraet=&t_OL_SearchValue=&t_Warengruppe=&t_Marke=&t_Hier=&t_CatID=4056&t_ParentID=4055

категорията им е 5-та но ще свършат работа. Имат и 7-ма категория но там нещата са по-различни, мисля не са RJ45.