Jump to content
  • 0

LAN структура


Lacho

Въпрос

Здравейте, интересува ме понеже нямам опит в цялата работа с лановете как да изградя мрежата?

Смисъл колко switch-а един след друг да слагам колко ток да им подавам как да разклонявам?

В кутиите със switchoвете да слагам ли освен понижаващата някакви защити и какви ? Релета за да палят суитчовете един след друг ?

Какви понижаващи ползвате ?

Какви релета ?

Какви switchoве и какви кутии ?

Ако на някой му се свиди инфото по добре да не критикува, мисля че темата ще е полезна за всички от форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

за момента я правя тип права линия което както чувам от колеги е голяма грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако имаше идеално решение всички щяхме да го ползваме, но уви няма. Разпъвай според възможностите си. И без да е грешка в един момент ще преправиш мрежата почти изцяло. При мен се случва на всеки 12-18 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Смисъл колко switch-а един след друг да слагам колко ток да им подавам как да разклонявам?

В кутиите със switchoвете да слагам ли освен понижаващата някакви защити и какви ? Релета за да палят суитчовете един след друг ?

Какви понижаващи ползвате ?

Какви релета ?

Какви switchoве и какви кутии ?

Ако на някой му се свиди инфото по добре да не критикува, мисля че темата ще е полезна за всички от форума!

но въпросите остават ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Незнам какво да ти препоръчам. Работил съм с хора от доста доставчици и навсякаде използват различни решения. Едни слагат защити, други не. Едни ползват рестартирачки, а други ползват живи такива. Щом не си правил мрежа досега, а като гледам и не си работил в такъв доставчик започни по лесния начин. Switch-oве съм имал 600 броя без сегментиране и може да се каже в редица след сливане с конкурентна фирма. Работят някакси... Така че бройката да не те плаши. Основното правило, което трябва да спазваш винаги е ако захранването може да понесе 10 switch-a в една посока да не слагаш повече от 8 НИКОГА. Това е класическата грешка на всеки в началото. Слага точно колкото държи захранването при слагането на кабелите и мери волтажи и трие лапи колко добре се получава. След 6 месеца на тези 10 switch-а има закачени 50 клиента и последния почва да забива тежко. Започва се с рестартите в началото. После на някое място се налага да се върже клиент, а няма свободен порт... Слага се още 1 switch и последния в редицата откача съвсем. Ланаджиите им писва и го пускат на адаптер от някой клиент закачен на него и всичко изглежда наред, но след закачане на нови клиенти всичко почва да се повтаря.... Освен тази грешка друга класическа, която съм правил е да взимам различна техника. Мазало и съвместимост к*р в най-големия дъжд/студ/жега. Кутии сме слагали от този тип http://www.wispbg.com/images/catv01.JPG и съм бил доста доволен. Switch-овете не загряват лятото никога и т.н. но от 2 години караме с най-бруталните пластмаси по 6лв броя. Спряхме дори и щуцери да им слагаме. Свестния кабел ти спестява главоболията, които ще имаш след 2-3-4 години ако ползваш мизерен. Взимай с носач ако цената ти е по силите. На всяко централно Pico + реле да следи гейта и да рестартира (2 пъти на година да ти спести занимавката в 11 вечер си е добре). Не работи на парче никога. Ако има проблем в част от мрежата я преправи изцяло ако се налага. След 1 година ще си биеш главата и ще се чудиш с какъв акъл си го направил по този начин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

колегата те е насочил много добре, само искам да допълня.

Гледай и контаците на абонатите да са занулени, доста нерви ще спестиш, и ако имаш възможност тук там да заземиш...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Kakто каза Mile има мрежи и мрежи..Зависи с какви пари разполагаш.Аз попринцип си падам малко максималист но на някой места неможе да се слага най-скъпото или най-доброто.При мен е изгадена от 2 централни switcha излизат 5 "клона" като всеки с отделно захранване.Наблягам на по-марковите swittchove като някой казват това е грешка е да по-скъпо е!Но като цяло съм нямал никакви проблеми като изключа снощи когато един Ladox(koйто сложих поради липса на по-добър)заби частично и нета започна да става зле..Помисли  си и  направи една "схема" къде трябва да закараш сигнала независимо от преностната среда и направи една сметка колко ще ти излезе..Но моя съвет е недеи да пестиш мн мн щото после ще ти излезе солено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте

Ако имате налични пари си правете мрежите с оптика.Първоначално е четири пъти по скъпо, но после събирате само таксите.Има и много подводни камъни но те се решават на место според терена(копане шахти до стълбовете, разправии кой трябва да копае клиента или ние и т.н).

Отделно при продажба взимате доста повече пари и можете да пуснете нови услуги.Спирането и пускането на клиенти става с гасене на порта от суича директно.

Най важното е че не ви интересува какво е ВРЕМЕТО навън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Реално мен и сега не ме интересува ;) ... За какво има хора на работа? Иначе си оптимист някакси. Наредби 8 и 14 не е лошо да прочетеш също (де да знам може и в някои населени места да ги дават лесно, но е съмнително освен кмета да ти прави проекта). Както и всички разправии с етажната собственост и прочие. Ако наистина струваше 4х  вместо мед отдавна да съм пуснал обяви, че продавам switch-ове на кило, но струва грубо към 15 до 20х и то в добрия случай. С полузаконни изпълнения риска не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.