Jump to content

Dual Carrier HSPA+ (High Speed Packet Access)


Recommended Posts

На специална демонстрация "М-Тел" представи най-високата скорост за мобилен пренос на данни през 3G мрежа, постигана в страната до момента - 42 мегабита в секунда. Подобна скорост се доближава до предлаганата от фиксираните интернет доставчици и е възможна заради използването на новата технология Dual Carrier HSPA+ (High Speed Packet Access), която все още не се предлага комерсиално никъде по света. Тя ще бъде внедрена в мрежата на компанията до края на годината, като първоначално ще бъде на отделни места в София. Към края на годината трябва да се появят и първите USB модеми, които я поддържат, тъй като в момента все още не са в процес на масово производство. Пак до края на годината потребителите в 10 от големите български градове ще могат да изтеглят информация от мобилната мрежа със скорост от 21 mbps. До края на август това ще се случи във Варна, Пловдив и Бургас.

Благодарение на високата скорост клиентите на "М-Тел" ще могат не само да сърфират по-удобно в интернет, но и да гледат 3D и High Definition ТВ канали през мобилната мрежа на компанията. Ако времето за изтеглянето на файл от 750 MB през UMTS мрежа става за 4 часа и 45 минути, то през новата Dual Carrier HSPA+ ще са необходими около 2 минути и половина. С технологията HSPA+ (която отново "М-Тел" демонстрира за пръв път) файл със същата големина би се изтеглил за 5 минути и 16 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 42 на реален DW ли са или толкова се "води" ?

п.п. То и за wimax много демонстрираха и показваха... Ама ..................

Пък и на мен ми стига 2 GSM да ме облъчват, пък камоли тва B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

дали е down или Up .. B) и колко е ъплоада въобще

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.