Jump to content

8портов комутатор DI-09H


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Преди няколко часа един колега ми донесе няколко бройки, до момента не бях работил с такива. Първото нещо което ми направи впечетление и малко ме стресна е, че при подаване на захранването... не му премигнаха всичките диоди на портовете ( ресет ) както правят всички базирани на този чипсет. За радост трафика минава през тях :) . До колкото разбирам няма да го бъде да работи с PICO IP което ми подсказва, че ще трябва да купя едно от техните DigiIp. Някой имали някакви наблюдения над този хардуер?

https://www.digitalsol.net/productbg.php?R=6&SR=21&p=685&SESID=r5pqdnjjh7n5ubmfi2euv28t60

Като първи впечетления ... ами доста аналогична платка като SS8P разбира се няма конектор за POE модул както и не подържа захранване през RJ тата което лично за мен не е проблем тъй като никога не ползвам тази опция на суичовете. Нещо друго което много ми хареса е на входа на захранването има CLC верига за филтрация - рядко срещано при аналогичните в този клас. Също и, че 8 те порта са Разделени т.е. както беше писано в друга тема не са 1-2 или по лошия варянт 1-2-3-4 с галванична връзка която много лесно се хваща като се измери от 1ви порт пин 1 до 2ри порт пин 2 - ако има 150 ома значи не са разделени както и се вижда по броя на кондезаторите към маса. Но този е с 8 кондезатора за всеки порт по отделно както е редно да бъде и както го правят при по скъпите суичове. И на мерене са галванично разделени. Няма печатни "разрядници" за което няма да коментирам колко помага и колко не..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене може да го свържеш с picoIP, не съм пробвал но съм програмирал oбратния вариянт монтански суичове с DigiIP без проблем! Чесно казано не ми допадна уеб интерфеиса на DigiIP-то. Иначе за суичовете за сега нямам проблеми с тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най много да опукам PICO то :) . То и без това 3-4 пъти е съживявано ::) от гърмежи ... така, че няма да е голяма загуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И намен много ми вървят тия пикота, :) аз само програмирам с тях но вече имам три които за нищо не стават в моя случай, и затова взех Диджиипито за програмиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

диджитата бяха по - скъпи преди, сега гледам в майла са ми пратили цена с ддс  33лв. а пикото е над 40лв. :) хубаво е да има конкуренция.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да ги пробвам и ще споделя опит. Неомонтанските на 100-тния метър и то при добри кабели почват да се мръщат !

Ще спретна едно сравнение между двата.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Онзи ден един от тези направи нещо странно мина след светкавици на 10мб но нямаше загуби. Колегата му направи впечетление необичайно малкия трафик и след рестарт се оправи. Като цяло от толкова години смея да твърдя, че това е било единствения проблем с тях.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не са в час 09-те. Ползваме ги без функциите им за управление като "прости" суичове поради липсата на DI-08H (май повече няма и да има от тях). Няколко недостатъка - идват без радиатор на чипсета (при 45-50 градуса в кутиите юли-август сме имали няколко случая на забивания и преконфиг на 10М без други фактори), смд диодите са трудно видими особенно на слънце за диагностика на порта, при близко (не пряко, там спасение няма) на светкавица заминава целия суич (докато при осмиците заминава само порта по който е дошло пренапрежението - мн ги уважавам за тва им качество DI-08H), при чести апв (токови удари) и нестабилност в захранването направо се спичат и само рестарт ги оправя. Като цяло мн капризни гадинки.

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено с това за светодиодите мога да се съглася! Останалото е нещо което е явно при вас. В затворена кутия без никаква вентилация на стълб сложени от южната страна не са забивали от година т.е. от както са сложени. Не знам с какви захранвания Ви правят там проблемите но в селата знаете какъв е тока и нямаме никакви ядове. За изгорели портове нямаме наблюдения просто никога не са ни горяли.

Мрежата където е 100мб е с 99% такива суичове.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не са в час 09-те. Ползваме ги без функциите им за управление като "прости" суичове поради липсата на DI-08H (май повече няма и да има от тях). Няколко недостатъка - идват без радиатор на чипсета (при 45-50 градуса в кутиите юли-август сме имали няколко случая на забивания и преконфиг на 10М без други фактори), смд диодите са трудно видими особенно на слънце за диагностика на порта, при близко (не пряко, там спасение няма) на светкавица заминава целия суич (докато при осмиците заминава само порта по който е дошло пренапрежението - мн ги уважавам за тва им качество DI-08H), при чести апв (токови удари) и нестабилност в захранването направо се спичат и само рестарт ги оправя. Като цяло мн капризни гадинки.

за жегата съм им позабравил проблемите но зимно време ако не са захранени известно време не искат да запалят след това, и това става заради калпави кондензатори, тоя модел 09 има серии с различни кондензатори едните си работят без проблем, относно горенето на целия суич смени захранванията с галванично разделени.. иначе на 08-те на входа имат грец който допълнително увеличава пробивното напрежение от към захранването.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.