Jump to content
  • 0

MT една ланкарта ..... и нат ?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Въпрос

Значи идеята е следната има "борд" с една ланкарта е но нещо ми се губи как става номера да натва през една карта само? Ще има суич за ... Идеята е най простоя маскарате да се направи и толкова но не са ми достатъчни познанията с МТ за да го подкарам по едно време май тръгна нещо но после много яко го омазах    версията е 3.30 качена на "суперборд" ( дъно от лаптоп )  . Пробвах да направя 2 Ip та на 1 интерфейс но нещо не се получи или аз бъркам.. Не ми дава да създам виртуална карта което също не ми стана ясно защ0...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

слагаш си двете ип-та, на единия интерфейс. от едното ип ще ти идва интернета. единия вариант /по-скъпия / е да се сложи неомонтански switch за да вкараш входния интернет във vlan и да ползваш vlan интерфейса като Public, а баш интерфейса да го ползваш като локален.

ако не мислиш да го правиш така може да си закачиш интернет-а през същия суич без да вкарваш влан и след като го настроиш да имаш интернет на микротика да му добавиш второ ип на същия интерфейс. това ще ти е ип-то за "вътрешната мрежа" в нат таблиците трябва да опише src-nat i dst-nat към ип-то от което ти идва инернет-а

 

 1   chain=srcnat action=src-nat to-addresses=ip-to-ot-dostavchika-ti

     src-address=vutreshna_mreja_ip 


2   chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=vutreshna_mreja_ip

     dst-address=ip-to-ot-dostavchika-ti

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

нямам точно предвид че ще се охарчиш :o то са цените са близки до подарък там.

идеята да се сложи във влан всичко е примерно че няма да имат достъп до "жицата" на доставчика ти. т.е. няма да има кой да се прави на хакер - било на адсл модем или на някой локален доставчик.

втория вариант е за по-безобидни клиенти, които знаят само abv.bg mobile.bg и още 2-3 сайта :)

при втория вариант ако им раздаваш динамично ип-та може да преебеш мрежата на доставчика ти / ако не е бтк/.  или клиентите ти няма да вземат ип от твоя рутер или някой клиент на доставчика ти ще взема ип от теб. там стават схеми много

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

пиши после ако се получи номера за да може някой друг да го прочете /евентуално / вместо да задава нова тема :o

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да след като го пробвам, че сега нямам възможност (физическа)  Но се чудя тази ланкарта какво ще и се случва... все пак не е про..  независимо че я водят "pro 100 " :o

http://img31.imageshack.us/img31/6052/superbordxaxaaxax.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

мииии зависи от това колко трафик мислиш да прекараш, предполагам едно поне 30Мбпс ще минат без проблем.

пс: не ми е ясно как ще напишеш sRc nat като нямаш R на клавиатурата  :):o

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз през лаптопа го сетвах попринцип. Клавиатурата беше само за начало там после и тя и CD то изчезнаха, на CD то оставих само интерфейса, че биоса ревеше че го няма и зареждаше след 99328 часа. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз обичам презапасите. От портове, от всичко.

Смятам че добре си постъпил накрая.

Но ако ми се наложи да имам конфигурация с един порт - няма да ми мигне окото и ще бъде направено (конфигурирано) за минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз обичам презапасяването точно затва беше с това дъно от лаптоп, а не с борд щото каквото и да си говорим борда както е на половина с по-слаб CPU се натоварва 10 пъти повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

аз в офисите процесорите не съм ги натоварвал повече от 10% почти никога

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.