Jump to content

Някой ползва ли тези захранвания?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Става въпрос за : http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=99091

Имам няколко - не са вързани на мрежата оня ден ги пуснах и ми се струват стабилни поне на пръв поглед. Но елементите са под всякаква критика особено кондезаторите... Въпроса ми е някой има лиги на мрежата си от по-дълго време и ако да моля да сподели впечетления..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и аз имам един брой .. седеше и един ден го обърках и го пуснах на 220в , интересното е, е нищо не му стана само предпазителя изгоря, малко е обемисто иначе гледам на таз картинка са му спестили входния филтър при мен си го имаше.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го няма и немога да разбера защо 2 та входни кондезатора са различни по големина пък и 2 та са еднакви стойности / градуси / марка.  Интересно ми е как се държи в реални условия.

uz1215.jpg

Платка освен за входен дросел е била предвидена и за неполярен кондезатор след дросела,варистор. След 1вия електролит за дросел към 2 рия да стане CLC филтър. На изхода е можело да се сложи още един кондезатор както и LED индикатор. Освен това изходния диод е бил предвиден и за 2пътен в паралел за по-голяма мощност. Като цяло има какво да се бутне по него  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко ровичкане в нета и помощ от публиката се оказа, че чипа е OB2262/OB2263 който за жалост го няма в BG не, че немога да си го внеса но това ги прави нерентабилни за ремонт....Тия дни мисля да понатокам едно и да го погърча с автотрафа                   

Велински, твойто не е гръмнало защото като цяло то си е предвидено и за 230В. Просто са му бутнали обратните връзки и трафа е с по малко намотки за да може да работи и на по-ниски напрежения..А и кондензаторите са дали много зор като им е минал прага на работния волтаж и са изпукали предпазителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

утре ще го разгледам по - подробно :o

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам към 20  сложени по стълбовете. Същата схема е ,но от друга фирма и с други кутии. Първоначално заработиха половината :D Другата половина се оказаха със студени спойки по платката. На някой Китаец му се е спяло дакато ги е правил. Добре работят за сега. Това че палят от 20В е лъжа обаче ;D

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 20V DC ли имаш предвит?

Тестовете който аз направих показаха, че палят нормално на AC с консуматор едва на 25-26 В. След това напражението може да падне и на 20 В и пак работят, но на кой му трябва това. Важното е на колко палят.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си сега на бързо вързах едно с един суич неомонтаски на 14,7V АC запали с него но при НЕ натоварени портове.. А когато са натоварени 101% няма да запали... на 16,7V DC Не запали! Сложих суич D-Link при същите напрежения изобщо не запали импулсното. Вярно е, че той си е голяма ламя ама нали го дават над 1А, а той е дълеч под 1 на консумация  .

" Преобразувателя запазва работоспособността си, след като е стартирал, при намаляване на входното напрежение до 10V DC! (тествано в лабораторни условия)" - явно е тествано без суич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

А колко ти се увеличиха забивките на суичовете ? Щото аз ги подарих всичките на един мой да си играе с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На АС или DC  е централното ?

Дай приблизително сравнение с неомонтана & захранване.ком (галванично разделените модели) от гледна точка на стабилност и издръжливост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам променливотоково захранване 60V/150W или 60V/250W трансформатори.Снадките на магистралите са запоени и с лустер клеми са закачени захранванията. Не ползвам захранвания от неомонтана.Преди ползвах захранвания от Пешо от Монтана (които също са много добри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Става въпрос за : http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=99091

Имам няколко - не са вързани на мрежата оня ден ги пуснах и ми се струват стабилни поне на пръв поглед. Но елементите са под всякаква критика особено кондезаторите... Въпроса ми е някой има лиги на мрежата си от по-дълго време и ако да моля да сподели впечетления..

Да тестово трасе в гръмотевична зона от 9 суича с тях,само едно изгоря при гръмотевици.Засега са доста здрави и работят.Препоръчвам.Яки като Амети но неразчитай на това което пише върху тях.Не всички бацат на минимално напряжение.Доста от мрежата на Люлин-нет работи с тях.

Повече от година няма ядове.Обаче портове не са натоварени,при консумация от 1 А си нямам идея как работят.

------------

При недостатъчно напрежение на входа, за стартиране на преобразувателя, той не консумира никакъв ток.

-----------

Глупости.Къде е границата?Мани простотията,давай да спорим дали има такова нещо като ПРАВ ИЛИ ПРОМЕНЛИВ ТОК.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.