Jump to content
  • 0

За лош клиент


babula

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем - един клиент си сменя IP-то непрекъснато. Пуснал съм ги на статични IP-та. Мога ли да  му забраня знаейки  МАС адрес му да не може да има нет ако си смени IP-то(или просто да забраня на клиент с даден МАС адрес да има интернет).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • kokaracha

    7

  • Mile

    6

  • 111111

    4

  • Stoiko

    2

Recommended Posts

  • 0

vlan-per-user,разни switching изпълнения са си загуба на време и ресурси. Автентикацията е решението за всякакъв вид/тип мрежи.

Не и ако силно се съмняваш в способностите на юзерите. Въвеждането на автентикация при нас е равно на рязък и бърз фалит ^^

Порт базирания пък изглежда добре на хартия докато не ти се наложи персонално решение за към клиент.. За видео между некви точки.. За ред идиотщини се правяд после още 3 реда нови идиотщини и в крайна сметка пак не копа нормално. Иначе всеки знае себе си кое му е лесно. Важното е да работи всичко нормално

и да не страдат юзери плащащи и ползващи нормално услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имал съм само 1-2 пъти проблеми от този характер с клиент.. и на 2 рия път след като предупредих му пуснах малко по-високо ниво (напрежение) по кабела.. 8) Изгоря картата и се кротна... А това за спиране по порт от суйча за мен си е най-елегантното решение.. Но трябва да има много добре описана мрежа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Порт базирания пък изглежда добре на хартия докато не ти се наложи персонално решение за към клиент.. За видео между некви точки..

И на практика си е най-доброто евтино решение. А за видеото какъв е проблемът да минава през рутерите ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Порт базиран Вилан в дърво...клиента вижда само МАС адреса на рутера. Няма лесен начин да открадне чужда МАС/IP двойка...ако и това не помогне, резане на кабела и жалба в съда...ако се не лъжа незаконно присъединяване към мрежа на телекомуникационен оператор беше от 3-5 годинки в кауша...а съдиите са си умрели да осъдят някой з кокошкарство и да отчетат дейност 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма лоши клиенти. Има лоши доставчици. Ако искате да се защитите от клиент зад суич е достатъчно да е зад управляем суич и "спирането" да е забрана на трафика на порта. Това е равносилно на изваждане на кабела. От моя скромен опит мога да кажа, че клиент който веднъж си е сменил ИП-то ще го прави и след предупреждение (само, че по внимателно). Евтино решение е CS8P. Идентификацията също не решава проблема. В едно село така се изтарикатиха, че 10 души си плащаха еднин акаунт и си ползваха една парола. При клиентите зад АП-та примерното решение е WISP режим (има го при почти всички модели на Ovislink). При този режим всички настройки са в паметта на устройството и за клиента няма никакъв шанс да се "такова" с доставчика си. Направете клиента беззащитен с неговия тарикатлък и му гледайте сеира 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен наскоро един ми обясняваше как бил ужасно недоволен от нашите услуги щото неможел да краде и това в прав текст по телефона, тея животни са станали бахти наглите  ;D

Аз съм си решил проблема с PPPoE + MAC филтър + сегментация по квартали. Като му е кеф да си сменя IP-та и MAC адреси до припадък 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От началото на годината наслагах rrcp суичове и софтуера, който управлява ги спира със забрана на порта. Имам клиент, който от няколко години го предупреждавам да не си сменя надстройките, и който си плаща през няколко месеца. След първото изключване по порта (след изтичането на месеца), вместо редовния въпрос: "Предплатения месец ли изтече, че нямам нет ?", за първи път ми зададе въпроса: "Да нямате технически проблем ?". От тогава си плаща редовно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Доста мнения и практики се изказаха по темата от които си вадя извода че проблема с калпавата администрацията и политика на мрежите е глобално заболяване у нас. Прилаганите методики са масови  железарси изпълнение  свързвани с наливане на средства и ресурси за едното нищо.

  В днешно време е недопустимо политики позволяващи ползването на услуга и плащане след и през няколко месеца или  да се допуска ползването  на 1 услуга от няколко човека.Допълнително си усложнявате работата и със статични адреси  и настроики,отделно че едно ходене за настроики е свързано с разходи.

Рязане на кабели,пускане на тоци и разни дивотии има ли смисъл да се коментират.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

може би има малко хлебец в 802.1X

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От този месец съм с порт базиран VLAN + HOTSPOT + BlissRadius :Dhttp://blissradius.com/    Всеки месец на X число се генерират нови пароли които съответно се получават срещу 20 лв.  ;D  Да видим какво ще стане....

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

От този месец съм с порт базиран VLAN + HOTSPOT + BlissRadius  http://blissradius.com/    Всеки месец на X число се генерират нови пароли които съответно се получават срещу 20 лв.    Да видим какво ще стане....

Абе Стойко що си давате парите за глупусти.Слагай едно пфсенсе с пуснат каптив портал и ще имаш същата функционалност на 0 пари.Един стар кош У1 за 250-300 пари ще ти изкара 300 усера пак зависи и колко ще им пущаш като скорост ама това ти е минимума откъм потребители.Няма лицензи,ограничения,брои потребители и щуротий.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе Стойко що си давате парите за глупусти.Слагай едно пфсенсе с пуснат каптив портал и ще имаш същата функционалност на 0 пари.Един стар кош У1 за 250-300 пари ще ти изкара 300 усера пак зависи и колко ще им пущаш като скорост ама това ти е минимума откъм потребители.Няма лицензи,ограничения,брои потребители и щуротий.

исках да сложа zeroshell с неговия каптив портал като прозрачен брич, но нещо не ми допада идеята да съм зависим от още една машина  :D

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

http://www.endian.com/en/solutions/technology/endianhotspot/

Това дистро има бол опции за по линукс напредналите

конзолата е BASH :D

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.