Jump to content
  • 0

Loop Detection


Lacho

Въпрос

Има ли начин да засича loop detection и при наличието на loop detection  да дава disable на някой интерфейс и когато спре интернета да го вдига

един вид да сложа в някой крайща wireless и когато се дропне нета да се вдига интерфейса и нета пак да тръгва просто от друго място ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

и аз се интересувам от такова решение

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Принципно има решение със inteligent switches но мисля че и микротик го може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

що не пробвате един Клевър суич на неомонтана :) има си такава функция

страница 18 от pdf

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само detection без блокиране на порта. Самите "clever" свичове гълтат доста ток. Няма особени проблеми с мак таблиците, но стартовото им палене е често проблематично. Скоро заменихме около 30 броя репотек/videomax-ки с тях и не съм много доволен. Взех 7 броя за тест http://rrcp.networx-bg.com/docs.html и ще мога след няколко дни да споделя как се държат при мен. Ще се използват главно в блокове и през оптика до l2 switch с port-based разцепване. Нарочно ще оставя графиките на всеки порт да се чертаят поне 2-3 седмици за да добия и впечатления за всеки от тези сегменти в мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само detection без блокиране на порта. Самите "clever" свичове гълтат доста ток. Няма особени проблеми с мак таблиците, но стартовото им палене е често проблематично. Скоро заменихме около 30 броя репотек/videomax-ки с тях и не съм много доволен. Взех 7 броя за тест http://rrcp.networx-bg.com/docs.html и ще мога след няколко дни да споделя как се държат при мен. Ще се използват главно в блокове и през оптика до l2 switch с port-based разцепване. Нарочно ще оставя графиките на всеки порт да се чертаят поне 2-3 седмици за да добия и впечатления за всеки от тези сегменти в мрежата.

На каква цена излиза един такъв switch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

55лв ги взех без фактурата. Така да се каже тестово. Понеже съм малко скръндза направих дребна сметка колко ми излизат на порт и мисля, че са добра покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А пък при мен понякога, така гърми порта че целия суич се ошашква, и почва да залупва мрежата ... много кофти издънка, и това го прави постоянно на едни и същи суичове ...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Айде и аз да се включа.

Ето това -->

http://rrcp.networx-bg.com/pri.html

мисля също си заслужава. А и като гледам характеристиките ... :o Чел съм положителни коментари за работата му.

С 8К MAC таблицата, като грубо го смярам, май спокойно около 1000 работни станции в реално време ще издържи в етернет сегмента, без да премине в хъб режим.

Това естествено, ако не се ползват екстрите, които предлага.

Едит:

Опа-а, пропуснал съм, Mile вече ги е споменал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

А пък при мен понякога, така гърми порта че целия суич се ошашква, и почва да залупва мрежата ... много кофти издънка, и това го прави постоянно на едни и същи суичове ...

мда случва се свиквай :) и сегментирай мрежата

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колкото и да е сегментирана дойде ли момента с нечовешката реплика по телефона от хората отишли да оправят проблем "абе който и кабел да пипна се оправя, след 5 минути се почва пак" бързото решение на проблема е замяната на switch-овете в целия сегмент и търсенето на проблемния на топло с бира в ръка. Напоследък все по-рядко обаче го правим :( . Много са switch-овете, кабелите са калпави и при подобен проблем често няколко квартала го имат подобен и не достига време... Последната идея е да намалим броя им и да заменяме 8 с 16 портови. Освен това и Pico-та с реле намалят с доста времето за намиране на проблемния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

пикото с реле за кво ви помага точно в случая?

За рестартиране или ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

пикото с реле за кво ви помага точно в случая?

За рестартиране или ?

да имало е и такива случаи след рестарт суича си тръгва нормално, но ако повредата е точно след буря малко вероятно да помогне. когато мрежта е с навързани суичове, с лаптоп тръгваш и пингваш гейтуея от място където ти се разклоняват основни кабели примерно, като добре е и точно тогава да пробваш и с нов суич , едно по едно разкачаш трасетата към които се разклонява докато не ти се оправи пинга .. и потегляш към съответната разклонка на място пак където се разклоняват трасетата ... и така докато суичовете станат само последователно навързани, ако са много може да ги обикаляш през един или през два броя, вече сам ще предцениш как по малко да обикаляш.

дано горе долу си се сетил какво имам предвид :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това ми е много познатно :)

Много пъти през 11 вечерта кат няква цветарка съм се качвал да търся залупналия суич, и знам вече като стане точно кой е. Не мога да разбера от кво се получава само това ...

Иначе пикото го излползвам и аз в разни случаи. Къде да следи гейта, къде да мога да рестартирам ръчно...

Исках да попитам данеби вие да го ползвате за нещо друго ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.