Jump to content

TP-Link TL-WA501G проблем


stanioomega

Recommended Posts

Някой скоро слагъл ли е TP-Link TL-WA501G срещу Mikrotik или NanoStation2

защото имам доста наслагани във времето такива в мод репитар закачени срещу NS2 за по 3-4 непретенциозни клиента

но тиа дни закупих 3 броя i нито един от тях не рачи да заработи нито на репитар нито на универсал репитар ,че и като клиент не заработи като хората , и най странното е че ...

примерно сетвам го като клиент , получавам си ИП то но нет до мен не идва , пинг до GW си нямам и така на татък

на репитар като е, уж се конектва за АП-то защото SSID to става с full сигнал , но ИП не получавам

странна работа и не мога да си обесня защо се получава така

Downgrade- вах фирма с този с който са ми работещите други но ефекта е същият

Някакви идеи ?

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в клиент режим и с/у Nano и с/у МТ си работят. С последния фирмуер по времето когато ги слагах... не се сещам кой но помня, че преди да го сложа него ами както си беше с оригиналния - тогава беше много зле .. ....

p.s. Ето го TL-WA501G 2008929102556 с този ги търкалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аипитат на тп-линка и на наното от един клас мрежа ли са ? ако да пробваи тп- линка да го сложиш друг клас например 172,16,1,1 и да работи като АП-клиент  при мен имаше подобен проблем , така го отстраних 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм , от една и съща мрежа са ,утре ще ги пробвам с този фирм и ИП от друга мрежа ,дано да има ефект

странното е че имам една камара от тия кадето си работят и с ИП от същата мрежа

Утре ще пробвам и ще пиша.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на Ип то от друга мрежа опражи нещата до някаде.

като клиент работи срещу нано и микротик но с вклзчено WDS срещу микротик нестава

Иначе срещу наното работи и с WDS но само при полужение че му опишеш мак адреса , въпреки че има отметка на ауто

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да тп линк си работят много добре и то в режим клиент изолация по мак адрес и ги забравяш е зависи от версията на микротика на 4.9 с малко чалъм и заспива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем ще подкараме и TP-Link TL-WA501G във WDS режим срещу микротик правил съм го много пъти става по следния начин:

1. Влизаш в микротик с Winbox кликаш на меню Wireless там ще видиш всички интерфейси WLAN

2. Кикаш два пъти върху интерфейса на който ще настройваш WDS (т.е интерфейса който респективно гледа към твоя TP-Link)

3.В менютата горе на интерфейса който си кликнал ще видиш WDS кликаш на него после в подменю "WDS mode" трябва да посочиш "static" . Също така трябва да посочиш и в подменю WDS default bridge в кой бридж ще участва въпросния  TP-Link

по подразбране ако си направил бриджове е "bridge1" накрая кликаш на Apply и ОК.

4. Затваряш всички прозорци които си отворил във Winboxa (за всеки случай). После кликаш пак на главно меню Wireless ще ти се отвори прозорец "Wireless Tables" (същата таблица която ти се е отворила в по горната т.1) в тази таблица има меню Interfaces точно под него се намира един бутон (червен плюс) кликаш на него и избираш Add WDS кликаш на него и ще ти се отвори един допълнителен прозорец в който трябва да посочиш "Master interface" (интерфейса който го настроихме по горе, който гледа към TP-Link ) и MAC адреса на TP-Linkа като ги направиш тези операции натискаш Apply и ОК.

5. Затваряш пак всички прозорци, които си ги отворил от предишната т.4. Отиваш на главно меню "Bridge" ще ти се отвори прозорец "Bridge" кликаш на меню "Ports" . В това меню "Ports" ще видиш един "червен плюс" кликаш на него и ще ти се отвори допълнителен прозорец "New bridge port" .В него трябва да посочиш  от падащото меню Interface , WDSa който ще добавиш в бриджа. След всички операции кликаш на Apply и ОК и затваряш всички прозорци.

6. Кликаш на главно меню "Wireless" ще ти се отвори прозорец "Wireless Tables" в тази таблица вече трябва да виждаш WDSa който си добавил (с пореден номер).  За всеки случай кликни с десен бутон върху WDSa  и посочи "Enable".

  С настройки та Микротика свършихме преминаваме към TP-Link а

1. Кликаш на главно меню "wireless" в TP-Link а после на "Wireless mode". В това подменю "Wireless mode" посочваме режим Bridge (Point to Multi-Point) слагаш отметка на With AP Mode !!!! (да не забравиш тази отметка). В полето "MAC of AP1" описваш MAC адреса на интерфейса от микротика (като сканираш с TP-Linkа ще говидиш-с Copy -Paste :o ). В полето MAC of AP2 описваш фиктивен MAC от рода на примерно 00:00:00:00:00:25.След всички тези опразии накрая кликаш на "Save" и ребуутни TP-Linkа.

2. Много важна точка!!!!. Влизаш пак в TP-Linkа в главно меню "wireless" подмею "Basic Settings" настройваш канала на TP-Link да е същият както интерфейса който го настроихме в микротика т.е. ако интерфейса , който го настроихме в микротика е на 6 канал (примерно) TP-Linkа също трябва да е на 6 ти канал !!!!. да не забравиш тази точка иначе няма да тръгне.

Вече всичко е готово и трябва да РАБОТИ ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

  WDS-а е мт а не тп-линка в случая.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.