Jump to content
  • 0

Проблем с МТ и логването към него чрез winbox


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Въпрос

Значи постановката е следната.. нет->МТ->клиенти. Като цяло си работи отлично за момента но аз в нея мрежа се логвам да си я следя от моята мрежа т.е. през нета ( няма никаква свързаност локална ) . Пиша си IP то в winbox -а и си влизам. НО за 2ри път днеска ми направи един проблем... не ми дава да се вържа. Нямах и пинг до IP то, смених си моето IP и всичко се оправи.. пинга си тръгна, логнах се.. След рестарт на МТ от среща се оправя и пак със старото IP с което съм си се логвам без проблем. А когато го има този проблем ... там си има нет всичко си е както трябва.. защо така се получава имали някой идея? МТ е 3.28 на RB450.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

В логовете нищо ли не пише ?

Някакви скриптове имаш ли пуснати ?

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днеска е правен на ново след ресет към default .. преди малко пак се издъни по същия начин. Немога да разбера прави го когато му падне. Според един колега е, че държи към това ип дигната сесия и затва се омазва.. През телнет е същата работа .... ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз си купих рутера с някаква 3.1х версия....не помня точно.От тогава го ъпгрейдвам редовно с всяка новоизлязла версия и нямам до момента никакви оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

няма никакъв проблем стига да обновиш лиценза

да няма конфронтиращи правила в ip/firewall/filter

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

По въпроса с проблема

И аз имах един такъв странен проблем

Микротик 1 Лан/3 Wi-Fi карти

И когато 1 от картите остане свободна тоест да няма никои закачен към нея компа се шашкаше иначе си работи но не не дава да се логнеш към него или по някога збоси рутирането

но той е с 2.9.27

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами то ми пише, че мога да ъпдейтвам до 5.xx значи би трябвало да се е обновил лиценза  Но ще отида на място ще го ъпдейтна, че сега съм remote  и не ми се рискува с тая умряла та връзка през GPRS а . Четох тук: http://wiki.mikrotik.com/wiki/All_about_licenses#New_8_symbol_SoftID

И найстина сега е с 8 символа. А предния ми беше с 7 и нормално ли е стария да си стой във "file" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.