Jump to content

Въпрос относно монтаж на Калифорния ...


Recommended Posts

Въпроса ми може да ви се стори глупав но незнанието натам води ... Ще монтирам една Калифорния навън (до сега пак си беше навън но беше така поставена че климатичните промени нямаха значение ...) и имам 2 въпроса:

1. Казаха ми че пластмасовата кутия която имам е било по-добре да се облепи с алуминиево фолио отвътре ... вярно ли е или няма значение ...

2. Тъй като връзката при N конектора на пигтейла ще е отвън ми казаха също, че е добре да  го увия с фолио и облепя с изолираща лента с цел да се запази от климатичните условия и влага...

Вярно ли е това:) Звучи ми логично понеже фолиото ще се яви един вид екранировка ... (особенно при конектора) но все пак да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

кабела си е достатъчно екраниран

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела си е достатъчно екраниран

Човека ти говори за конектора , не се увива с фолио а с със самовулканизиращасе гумена лента на фирмата Bishop или Plymouth .Водещи фирми в областа на 'радиото' използват специален термосвиваем шлауш (Ericsson,Motorola) за муфи конектори.За кутията хубаво да е дураалуминий , ако ползваш пластмасова е добре да се облепи отвътре с алуминево фолио като връзката с този екран и радиото се прави при конектора на радиото, ако е на метално жере екрана да има връзка с металната кострукция.Темата е цяла наука това са основни напъствия.

205952355307067701276199916QrSGB2mkS7mId3YujovZ.JPG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водещи фирми в областа на 'радиото' използват специален термосвиваем шлауш (Ericsson,Motorola) за муфи конектори

Това е ясно утре ще имам излизане и ще взема за конектора един шлаух със съответния размер ...

.За кутията хубаво да е дураалуминий , ако ползваш пластмасова е добре да се облепи отвътре с алуминево фолио като връзката с този екран и радиото се прави при конектора на радиото, ако е на метално жере екрана да има връзка с металната кострукция.Темата е цяла наука това са основни напъствия.

Кутията ще е пластмасова понеже друга не ми се купува. Но неможах да разбера добре екранировката (алуминиевото фолио) с която облепям кутията с какво точно трябва да има връзка ... "конектора на радиото" тоест да го вържа към външната част на конектора (rp sma) който се връзва към АП то ли или  някъде другаде:) Какво имаш предвид "метално жере" конструкцията на която е закачена антената ли ако това си имал предвид то да конструкцията е метална от алуминий. Ако може ми го обясни по-простичко понеже не съм професионалист ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.