Jump to content
  • 0

VLAN


Joro_Blg

Въпрос

Идеята ми е следната.Аз и един приятел живеем на определено разстояние един от друг.Да предположим,че има пряка видимост.Възможно ли е с помощта на 2 рутерборда и 2 антени да си разменим един на друг интернет?С други думи аз да му давам от моя интернет,а той да ми дава от неговия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

мисля че ще може да се постигне, трафика който имате двамата сумарно / и малко повече /  трябва да може да минава през wi-fi-to за да имате полза от това. интересен проект ама не знам дали си заслужава от финансова гледна точка $$$$$$

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-скоро идеята е да си разменим интернетите като резервни варианти.Иначе не държим на голям трафик.Как може да се реализира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

вдигате уайерлесите настройвате ип-та за да имат видимост бордовете помежду си, след това може да вдигнете по един vpn или pppoe на всеки един от бордовете. след това вече правите балансинга както си искате

би трябвало да стане, не гарантирам защото не съм го правил

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. вдигате безжичната връзка м/у двата рутерборда.

проверявате за свързаност - пинг

2. настройваш на първия рутерборд VPN-Server да позволява кънекции.

3. настройваш на втория рутерборд VPN-Server да позволява кънекции.

4. настройваш VPN клиент на първия рутерборд да се върже към VPN-Servera на втория рутерборд.

5. настройваш VPN клиент на втория рутерборд да се върже към VPN-Servera на първия рутерборд.

6 проверяваш за свързаност във VPN-а. от първия към втория рутерборд и обратно.

7. избираш си начин за лоадбалансинг на връзките на първия рутерборд / едната е интернета от доставчика ти другата е интернета който идва от втория рутерборд/ - само failover ли ще има, PCC лоад балансинг ли ще е... каквото ти се иска.

8. избираш си начин за лоадбалансинг на връзките на втория рутерборд / едната е интернета от доставчика ти другата е интернета който идва от първия рутерборд/ - само failover ли ще има, PCC лоад балансинг ли ще е... каквото ти се иска.

доста се повтарят действията защото искате да направите еднакви неща

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи ще обясня още малко.Той има RB750G,а аз имам RB450G.И на двамата интернетите влизат във WAN1,а WAN2 са предвидени за втори интернет.Само че до тук не виждам как през този порт аз ще му давам интернет.Нещо не е така цялата работа.Или аз не мога да си го представя,или нещо не схващам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ще имаш още един виртуален адрес от койо ще се маскарадира мрежата при нужда 

а също така може да се ползват локални ресурси на другия доставчик

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

като направиш връзката с другия компютър трябва да настроиш двата рутера по този начин

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Two_gateways_failover

едното ип ще е гейта на доставчика ти, второто ип ще е ип-то на отсрещния рутер / който ти се явява 2-ри доставчик / на както каза 111111 виртуалния интерфейс - PPTP-Client

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.