Jump to content

Проблем с рутер BUFFALO WHR-HP-G54


Recommended Posts

Първо префлашнах въпросния рутер с dd-wrt и разбрах че бика няма MIMO не може да работи като АП-клиент и реших да го префлашна с домата 1.25 процедурата с тфтп мина успешно не е спирал ток и тем подобни но пинг така и не дойде свети само зелената лампичка и това е не дава адреси и общо взето дърво.Ако на някой му се е случвало ще му бъда много благодарен да сподели как го е разрешил четах за нчкакви окасявания на краченца на чипа но не бих пробвал ако има някакв по безопасен вариянт споделете. :D Само да вметна не работеше и като WDS 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, имал съм проблеми с Linksys WRT54GL след преминаването от DD-WRT към домата, но е било за не повече от няколко минути. след което всичко тръгваше нормално.

Виж това - http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recover_from_a_Bad_Flash#Open_Buffalo_WHR-G54S_and_Buffalo_WHR-HP-G54

Трябва да окъсиш въпросния 12-ти крак към маса, след което да включиш рутера...прочети го внимателно  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм с хард резет 3 пъти по 30секунди даже и по 1-2минути го даржа вадя захранването без да пускам ресета  и така няколко пъти.А относно 12-то краче на чипа тези дни и това ще пробвам.   

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно всичко и ако умееш да боравиш с поялника, най добре запои един проводник на 12 крак с който да го окъсиш към маса, за да избегнеш нежелано окъсяване на някой друг крак (11 или 13) докато включваш рутера.

Успех!  :D

Прощавай, може би съм те подвел, не е хард ресет, сега прочетох за какво става дума...как да се вкара рутера с "лошия флаш" в мод в който може наново да налееш друг софт, още веднъж прощавай  :P

Стискам палци и успех!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно всичко и ако умееш да боравиш с поялника, най добре запои един проводник на 12 крак с който да го окъсиш към маса, за да избегнеш нежелано окъсяване на някой друг крак (11 или 13) докато включваш рутера.

Успех!  

п.с - това е "хард ресета", бутончето е за "софт"

е моя грешка просто в някакв форум прочетох че 3 пъти по 30 секунди е било хард рестарт мерси за уточняването утре ще го направя и ще пиша какв е бил резултат :D

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес пробвах хард рестарт и наистина подеиства флашнах си го с DD-WRT и машинката тръгна ,мерси за помоща  :D:P:) :) ;) но защо неиска да работи като АП клиент 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, сканира си намира някакви мрежи закача се показва нива на сигнала на колко сее е конектнал шум и т.н но tx и rx няма, и нета не тръгва не знам защо е така, с лаптопа се закачам за тези мрежи с машинката не може 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D добре, за AP/AP-Client mode ще е нужно повече от това да се закачи за някоя мрежа

намерих нещо което ще ти е от полза нищо че става дума за линксис -

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=150456

http://linksys.custhelp.com/cgi-bin/linksys.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4202

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не може да работи като клиент,като може?Явно ти не знаеш как да го настроиш.

Какво ли не прочетох какво ли не опитах но неще и неще даи ми някакв пример при който е работил при теб,с DD_WRT  съм пробвах  repeter, klient неще като му дадох да запази настроиките и пинга изчезна и трябваше да му дърпам кабела като АП работи без грешка вчера за няколко часа го бях набичил между два лаптопа и се справи меко казано отлично.

post-547-130900727049_thumb.jpg

post-547-130900727053_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш си вътрешната мрежа.След това настройваш на безжичен клиент.Намираш желаната мрежа.Натискаш Join и после Save.Това е.Онзи ден свързах един рутер по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че аз точно това правя,не знам къде бъркам трябвали wan порта да му задавам някакво ип в класа на другата мрежа или трябва да го исключа или да го оставя да си взима от DHCP Servera на АП-то  :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.