Jump to content
  • 0

Преоритезиране на трафик


stanioomega

Въпрос

Здрвейте

Някой може ли да даде добро и работещо решение на Преоритезиране на трафик (mangle/queue tree)

Исчетох много в вики и и изобщо за темата и до сега най доброто на кето попаднах е това

В момента съм с това http://wiki.mikrotik.com/wiki/Basic_traffic_shaping_based_on_layer-7_protocols

но незнам дали е от версията на МТ-ка с която съм 3.20 но не ми харесва как работи

Маркира само малка част от трафика и ако някой има някое по добро решение от това нека го пейстне тука

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

бележки 1,2 и 3 най отдолу спазени ли са 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля че да (до колкото ми позволяват знанията :D )

имам много неясноти дължащи се най вече на незнание и за това ако може някой да пейстне работещ при него вариант  ще съм благодарен.

Нещото което става при мен е че не виждам да маркира голяма част от трафика

и това ми е основният проблем.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мойте опити в тази посока стигнаха до безсмислено натоварване на рутера, без осезаем резултат. По-добре инвестирай в достатъчно широк канал свързаност и достатъчно мощен рутер, за да се обработва трафика с минимално закъснение. Ако се заиграеш с приоритизирането, трябва да си наясно че рутера ти е една малка брънка от доста дългата верига "src - dst" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мойте опити в тази посока стигнаха до безсмислено натоварване на рутера, без осезаем резултат. По-добре инвестирай в достатъчно широк канал свързаност и достатъчно мощен рутер, за да се обработва трафика с минимално закъснение. Ако се заиграеш с приоритизирането, трябва да си наясно че рутера ти е една малка брънка от доста дългата верига "src - dst" :D

AMD с двуядрен процесор на 2ГЦ и 1 Гб рам предполагам че е дори предостатъчен за да се занимава с 50 човека

ако може сподели опитът си по въпроса за да стигна до някакъв задоволителен резултат

Благодаря предварително.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.