Jump to content

Централно захранване


Recommended Posts

Какво изходно - право / криво?

Колко волта ?

Колко Вата?

Настройка на изходното напрежение? И ако да в какви граници?

Защити - да / не

Входното само на 220 или с опция за др напрежение?

С или без система за автоматичен рестарт както и дистанционен?

и т.н. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тороидалните на данимпекс ми вършат идеална работа, а за рестартите си има пико-та

Имат ли защита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво изходно - право / криво?

Колко волта ?

Колко Вата?

Настройка на изходното напрежение? И ако да в какви граници?

Защити - да / не

Входното само на 220 или с опция за др напрежение?

С или без система за автоматичен рестарт както и дистанционен?

и т.н.

Дай някакви примерни варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дан импекс май имат само предпазител поне тия който отварях.. по спомен от преди доста време.

Попринцип аз залагам на променливотоковите захранвания поради ред причини който сега няма да обяснявам.. Също така и на такова с избор на изходното напрежение поне на 2-3 степени. Попринцип слагам захранвания под 40В тъй като нямам почти никакви загуби в кабелите защото са отделни от лана.. Задължително поне един предпазител на входа за да не запалиш нещо ( не че е 100% гаранция ) . Защити по напрежение и ток са желателни. За рестарта както каза колегата по-горе има пико та освен тях ползвам и система на радио канал която е независима от нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза DJ-я имат по едно бушонче но не знам на първична или вторична. За запалването няма как да стане щото преди тях има UPS и като му скочи много товара от късо по кабела и той UPS-a веднага си изключва. За напрежението, тия на данимпекса вадят 65 волта, което ме устройва идеално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предпазителя е на 1 вичната... то може мн лесно да се види като му се види ампеража. Запалването става и по много други причини при който УПС а няма да спре.. не само от претоварване! Все пак китайските трафове са малко по нисък клас от където и да ги погледнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли опасно с такова захранване без защита от късо съединение?Някакви други предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не е ли опасно с такова захранване без защита от късо съединение?Някакви други предложения?

Мисля и друг път сме споменавали употребата на термо предпазители.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея откъде може да се закупи добро централно захранване?

Някъде из офиса ми се търкалят оферти за фабрични такива, но цената няма да ти хареше....визуално приличат на UPS. Същ така няколко фирми предлагат захранвания от типа траф в кутия от PVC...повечето и бушон нямат. Почти всички колеги, сами си изработваме захранващите блокове, според вижданията и нуждите ни. Ако имаш въобще някаква идея, приблизително какво ти трябва или поне колко да струва ;) пиши и все ще се намери някой да ти оферира нещо. Аз мойте ги правя така... Траф тороид с изходно напрежение 65V 300VA в PVC кутия. Бушон на вторичната и глим лампа на входа за индикация. Едно PicoIP и един Релай борд с 4 релета, захранени от монтанско SMPS F0C5P....така получавам 4 управляеми 60 V AC изхода. Допълнително за защита поставям LAN protector на PicoIP-то и три 90 V-ви газоразрядника....единият в паралел на вторичната а останалите в двата и края към земя. В някои съм слагал и сонда /делител/ за измерване на напрежението, но към днешна дата не ми е особено необходима функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.