Jump to content
  • 0

Някой има ли опит с RB14 (4 miniPCI to PCI)


mtr

Въпрос

Здравейте, колеги!

Мисля да ползвам РБ 14. Но никога не сме слагали такава. С какви платки ще работи, изобщо има ли някакви проблеми или ограничения.

Някой да сподели ако има опит.

Поздрави,

mtr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Колега имаме два такива преходника на който са сложени по 3 DCMA81 носещи по 30тина мегабита . Засега работят стабилно с Mикротик 3.20 . Относно мощните карти помня че имаше проблеми със SR5  .

На картата са поставени два линейни стабилизатора LT1084 (5A) но не съм сигурен  всеки за всяка двойка карти.  Ако ти се експериментира те са проблемната част може да помислиш за подобрено захранване за картите.

При нас с 3 работещи карти на по 17дб си загрява значително и имаме поставени вентилатори над слота . Просто не ми се рискува избора е твой  .

Другото е да си с по-ново дъно потдържащо над 15 IRQ та че да нямаш ядове.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Другото е да си с по-ново дъно потдържащо над 15 IRQ та че да нямаш ядове.

problema pri мен е, че искам да сложа 5 карти в един компютър. а дъно с 5 пи-си-ай си е антика или поне аз не намирам лесно такова. искам да сложа нов компютър, трябва ми CPU , а не нещо на 1000MHz. може би единствения изход е такъв преходник с един PCI към 4 miniPCI. затова се чудя какво може да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравей ,

Ако слагаш дъна на Интел (което е препоръчително) тези които потдържат "serialized-IRQ" са тези от 845РЕ нагоре ! Но зависи много от BIOS и производител . Иначе 865 и нагоре не би трябвало да имаш проблем .

На тази карта е поставен PCI бридж на PLX който според спецификацията се закача на слота на машината а отдругара страна са 4рите слота minipci което от своя страна означава че цялото натоварване минава през него . Интересното е че при такава схема трябва да имаш можеби едно IRQ за този бридж и другите 4 карти да са маскирани зад него. В случая при мен картите получиха IRQ от машината при това само някой от свободните в машината (Явно само тези които са опроводени до този слотна който е RB14).  Аз ползвам Интел 845Г и някакъв COMPAQ който има само два слота PCI на единият е този преходник а на другия INTEL PRO 1000 T. Едната от картите е на същото прекъсване с LAN картата но работи :-)

Много по добре е някоя машинка със 5-6 PCI пасивни преходници . Но там задължително се застъпват прекъсванията .

Ако някой е закачал такъв преходник на по ново дъно 945 и нагоре нека сподели как изглиждат IRQ .

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.