Jump to content
  • 0

Моля за помощ, за редиректване към външен сървър при неплащане


Юлиан

Въпрос

Моля ви колеги за помощ. Би ли обяснил някой колега, как става това при версия 3.2.  Идеята е -заредил съм една страница на външен сървър, която искам да се отваря от неплатилите клиенти. Примерно www.------.bg  От мануала прочетох че в hotspot - Wallen Garden, може да се укаже адреса на външния сървър и при избрана опция за неплатилите - regular, да им отваря само нея. Нещо не мога да се оправя, не се получава и ми е нужно по-подробно обяснение за необходимите команди и настройки. Кавото и да направя все ми отваря страницата на Микротик и до там. Моля Ви колеги за помощ, че не съм много наясно с тия тънкости в Микротик-а.

П.П. Ето какво съм въвел:

[admin@MikroTik] > ip hotspot setup

hotspot interface: LAN1

local address of network: 192.168.15.1/24

masquerade network: yes

address pool of network: 192.168........

select certificate: none

ip address of smtp server: 0.0.0.0

dns servers: 213...........

dns name: празно

name of local hotspot user: admin

password for the user: празно

[admin@MikroTik] >

След това въвеждам юзерите в IP Bindings и в Walled Garden указвам страницата която искам да се зарежда, но не се получава. Отваря ми само страницата на Мкротик -hotspot

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

пипаш малко HTML кода на хотспота и готово

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря Ви, стана чудесно. Въпреки че малко си поиграх. Всъщност във скриптовете от линка http://wiki.mikrotik.com/wiki/How_to_Block_Customer има грешки и аз от двата варианта направих един, доста по-лесен. Т. е. вместо да редактирам HTML кода, си направих една причлична страничка. Става с Дриймуивъра, но има и прости и по-разбираеми графични редактори. Та значи правите една страничка по свой вкус, която задължително трябва да си има папка със файловете и .html файла към нея, който трябва да е login.html . Последното е много важно, защото иначе Микротика няма да я зареди. След това се настройва hotspot-a. Eто линк, където е обяснено подробно - http://wiki.mikrotik.com/wiki/Hotspot_server_setup .Така сега вече имаме страница на компютъра и настроен hotspot сървър. Именно последния ползваме да заредим нашата страница. няма нужда тя да е на друг сървър, било то на външна или локална мрежа. Така, след като имаме работещ hotspot стартираме WinBox, после на files и там ще видим папката на оригиналната страница на сървъра. която е именувана hotspot освен ако не сте променили името при конфигуриране. Точно тая папка я копираме на декстопа (най-удобно) и в нея копираме нашата страница-т.е. паката и файла -login.html. Ще ни попита да замени ли оригиналния файл на сървъра, като се съгласяваме. Сега вече имаме папка от сървъра на hotspot с вградена и нашата страница в нея. Именно по тоя начин се използва вече написания оригинален фаил за редиректване на неплатилите клиенти. Остава да копираме готовата вече папка в files на рутера, но преди това я преименуваме за да не е еднаква с тая вътре -оригиналната. Така тя си остава и винаги можем да се върнем и заредим от нея, ако се наложи. Вече сме готови. Влизаме IP-hotspod, после избираме server profiles избираме hotspot1 и на Html Directory от падащото меню посочваме нашата копирана  и преименувана папка. Потвърждаваме с Ok, посочваме от IP -Bindings някой неплатил клиент и избираме от трите функций - regular. Enjoi.

Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ за оказаната помощ! Имам да черпя! 

post-432-130900726949_thumb.jpg

post-432-130900726954_thumb.jpg

post-432-130900726959_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Похвали се с новата страница ТУК

може и тук да лепнеш една снимчица 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добра идея е да се сложи линк на сайта, за плащане с Visa или друг вид кредитна карта. Така вашите клиенти, ще могат да платят и през интернет.

post-432-13090072697_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

по голяма страница не можа ли да направиш ;)

сложи едно DNS име да не се вижда ип-то

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хах, сега го видях. Ще го сложа, но това бе само за тестовете. Важното е че стана. На мен и тая страница ми върши работа. 

P.P. Хм, и за какво да слагам име на домейн. То IP -то ми се вижда само в локалната мрежа. Пък и като се знае името то cmd:/ping/ ime na domein и лъсва IP-то отвсякъде. За какво да го крия под име?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знам че не съм в подходящата тема но някой може ли да ме насочи - как да направя подобно съобщение на Clarkconnect ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знам че не съм в подходящата тема но някой може ли да ме насочи - как да направя подобно съобщение на Clarkconnect ?

 това и мен живо ме вълнува как става  :P

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Готов съм даже и да финансирам едно таква начинание. Стига да има някой , който да се заеме ...

Какво е точно начинанието?...Правя всичко, срещу "финансиране"  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.